Виж само едно мнение
  #12  
Стар 09-04-2014
Йовчо Димов Йовчо Димов не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Aug 2013
Мнения: 358
Благодари: 3
Получил благодарност:
49 пъти в 33 поста
Сваляния: 12
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Някой ще ми обясни ли (понеже видях че става дума за прегряване и от това което съм виждал съм напълно склонен да го вярвам) как е възможно фирма продаваща толкова скъпи приемници , уж модерни , уж суперски , всеможещи и т.н.
Значи продаваме приемник едва ли не за около 600 лева ?! и го оставяме да грее като печка и не се грижим за охлаждането му ? Това според вас нарича ли се качество ? Основния проблем на "новите техники" е точно охлаждането . Замениха охладителя с три пъти по-малък и започнаха да слагат вентилатори ?!
Да вярно е че станаха мощни , не знам си какви ( ама и технологиите стават все по-малко енергопотребляеми уж (подобрение на КПД) обаче ето какво се случва с човека - дава една камара с пари , прецаква му се приемника и се почват разправии за ремонти/смени/чакане , вместо когато е проектиран да бъде донаправен .
За мен качество означава когато тръгнеш да го разгледаш във всичките му аспекти и най-вече в това "продължителна работа" да установиш че нищо не е извън нормите - а в случая прегряването е явно далеч над нея ... Не е ли било по-добре вместо като са го видели че прегрява(щото това няма начин за толкова скъп приемник да не е забелязано) просто да му намалят там малко честотата на процесор ли там каквото загрява в конкретния случаи и примерно да не се цепят с такива честоти - това не е настолен компютър да мачкаш филми с него ? И това не е проблем само на сат приемниците само да уточня.

Последно редактирано от Йовчо Димов : 09-04-2014 на 10:28
Отговори с цитат