Виж само едно мнение
  #34  
Стар 03-01-2014
om63 om63 не е на линия
обикновен потребител
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 871
Благодари: 73
Получил благодарност:
193 пъти в 148 поста
Сваляния: 175
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от СветлинСтаев Вижте мненията
ами точно след разговор с техните техници на място реших да се заема сам, защото им обяснявам какво искам да направя, но според тях било невъзможно. Аз не разбирам много наистина, но се интересувам и имам желание да се науча и затова и се включих в този форум за помощ. Това, което имах предвид за хола може би наистина е "сплитер" на трафика, но понеже съм куц в терминологията не успях да се изразя правилно. В крайна сметка има ли такова устройство за тази цел?

Моят рутер е LinkSys WRT160N флашнат с DD-WRT v24-sp2. Той далеч не е най-бързия, но все пак е 5 годишен и тази година смятам да го сменя с един ASUS RT-AC68U и към него да вържа HDD през USB порта, в него да слагам филмите с достъп от десктопа, стриймъра и т.н.

Streamer-а ми е Apple TV 2, което също плаче за смяна, защото плейва само до 720p, но при всички случаи искам да изградя мрежата сега, а после само да се ъпгрейдват устройствата, за да се увеличи и преноса на данни по мрежата - дали ще е стрийминг на 1080p или 4K или пренос на данни. Проблемът е че апартаментът е вече окабелен и въпреки че може би най-добре трябва да се окабели според целите в момента няма вече как без сериозен ремонт.

В крайна сметка успях преди малко да подкарам моя рутер след техния и сега стриймъра е вързан през wifi, а десктопа през ethernet, което е добре за момента.
Рутерът е добър, нищо че е 5 годишен. Имах такъв, но за съжаление токов удар му видя сметката. Не познавам добре dd-wrt. OpenWrt ползвам и практически няма ограничения в конфигурирането за домашните нужди. Сплитер на трафик няма. Този стриймър няма ли опция да се закачи хард към него .. иначе какво стриймва все пак
С две думи да разбирам че идеята рутер виваком с непосредствено закачен ваш рутер работи + вивакомската телевизия ? Ами значи сте се справили
__________________
Бинарната математика са я измислили циганите. Тука има - тука нема.
Отговори с цитат