Виж само едно мнение
  #6  
Стар 12-12-2013
Аватара на miros123
miros123 miros123 не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Мнения: 983
Благодари: 749
Получил благодарност:
497 пъти в 285 поста
Сваляния: 102
Ъплоуди: 6
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Васил Вижте мненията
Исках да си направя,но в нашия "град" не може да се намери алуминии или дуралуминии.Ако имаш чертеж ще се радвам да го споделиш.На работата си имаме струг и имам възможност и умения да го направя.Правил съм няколко от бронз ,но е скъпо и тежко.








Моя облъчвател преди години съм го правил точно по чертежа който съм посочил, от алуминий. Гледай да намериш някой по-твърд алуминий, че ако е мек няма да може стругаря да го направи или най-добре с негов материал той има опит. След като го вземеш и монтираш към конвертора намазваш леко цялата резба с лепило loctite 243 синьо е на цвят. Това е лепило за резби против лесно развиване. Целта е както се сещаш да си докараш оптималното разстояние за което dzumba говори, а лепилото служи да не превърти случайно облъчвателя/диска/, като въртиш моторетката. Да не вземеш да объркаш лепилото с loctite 638 /зелено е на цвят/, че няма превъртане след това . Забрави за облъчвател 120мм или нещо подобно. Не знам колегата pantsiani с какъв размер антена е правил теста. По принцип adf120 работи най-добре на антени 180-240см . На антена 142см работи най-добре оригиналния облъчвател на Пасат Пещера, който е с по-малък диаметър и мисля 3 ринга бяха. Ако искаш мога да ти пратя снимка от моя облъчвател, но е направен точно по чертежчето на invacom. Ще ми се да го пробвам с конвертор invacom, но не е време за разбутване на антената а и почти няма смисъл. Реално няма да извадя нищо повече като канали, които имам в момента. Може би 1-2 db отгоре.
__________________
Pasat Ф140, LNB Inverto 0,3db, Super PowerJack 12", NP-601, {DM500s, DM800PVR} - clone {Gemini - mbox 0.4}, {Vu+ solo2}, {4°W-57°E}
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на miros123 за този полезен пост :
themaster301 (15-12-2013)