Виж само едно мнение
  #6  
Стар 22-08-2015
om63 om63 не е на линия
обикновен потребител
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 871
Благодари: 73
Получил благодарност:
193 пъти в 148 поста
Сваляния: 175
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Аз също съм отскоро промоционален клиент на 50 мбпс Прекъсвания нямам. Понеже запазих и стария си доставчик 10 мбпс АДСЛ на Виваком имам преки сравнения и не са в полза на Вива. Около 3 пъти по-висок лаг.
Мтела обаче се дънят по други теми Оня ден ми спряха нета, щото не е платен А как да го платя когато не знам кога ми е начислено плащането И оттогава до сега безуспешно се пробвам да си напъхам фактурата за интернет в профила за телефония и не може. Мтел твърдят че понеже телефоните са на юридическо лице а нета на частно там е проблема Обаче какво да направя когато аз съм представителят на ЮЛ и съвпадам с ФЛ Не виждам пречка да се интегрира всичко ама не.. още повече, че с правата на акаунта ми ( с който следя ф-рите на ЮЛ ) мога да си администрирам устройството в мегалан А де .. портове да пренасочвам мога... фактура да видя не Такива бозички.. но нета е добре


Цитирай:
Първоначално написано от Златанов Вижте мненията
Зависи на коя мрежа е - оптика или LAN. Ако е на втората, проблемите са му нормални, според мен. Ама това след 4 дни... Я им се обади пак и ги питай дали са наред и им прочети общите условия - до колко време трябва да отстранят аварията. Ако е до 24ч. - чудесен повод да си прекратиш договора с тези 4 дни.
Той казва, че е "жертва" на промоцията - значи е GPON.
A относно сроковете... В най-кратки срокове пише в ОУ за доставка на фиксиран интернет от МТЕЛ. И това КРС го е утвърдило
__________________
Бинарната математика са я измислили циганите. Тука има - тука нема.

Последно редактирано от om63 : 22-08-2015 на 15:51
Отговори с цитат