Виж само едно мнение
  #1  
Стар 21-08-2012
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,805
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,807 пъти в 3,008 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране ревю на Azbox-Me

Малко ревю на Azbox-Me .
Днес си взех приемника Azbox-Me , първото впечатление е компактната кутия, удобна за носене.
при отваряне се установи, че има кабели за монтиране на хард диск, ндми кабел изглеждащ качествен, торбичка с болтчета за укрепване на харда, захранващ блок , изглеждащ прилично и 2 батерии ААА, които не съм ползвал. Както се забелязва от снимките, капаците са много обилно разпробити за обезпечаване нормално охлаждане.
Изпълнението изглежда качествено и от вън и от вътре.
Дисплея е точков, син на цвят и дава много инфо.
Имах под ръка 2.5" 160Гб хард, реших да го монтирам , обаче все трябва да има нещо - болтовете не ставаха, може да са за 3.5" хард, добре че имах та монтажа се извърши качествено.
Малко ме притесни размера на радиатора, но пък е нарязан с което му се увеличава площта. Мисля за вентилатар, но ще реша след поне 7-8 часа работа.
Всичко монтирано и дойде основния момент - пускане в действие.
Приемника бе зареден с OpenRSI-openpli-2.1-azboxme, както бе поръчан.
При стартиране всичко нормално както при екстренд , онлайн се извърши ъпдейт на имиджа.
Обаче все пак е openpli-2.1, та поради тази причина минах на openpli-3 .
всичко по замяна на новия кернел стана нормално и започнах разцъкване на OAM-Me-Prerelease-4-Fix.
Единствено не ми хареса че няма HDMI-CEC, та реших пак да се върна на OpenRSI-openpli-2.1, съответно нещо обърках и приемника се бъгна - започна да работи бавно и тъжно
Съответно и този приемник е направен със защита от задклавиатурното устройство , то и поради тази причина много не се занимавах да им изпълнявам препоръките
Реанимацията е повече от проста - при изключен приемник се превключва един превключвател на задния капак в режим Recovery и се включва приемника, след 10-20 сек на дисплея се изписва done , изключва се приемника и се връща превключвателя в работно положение, включване и е готов за зареждане на кернел и имидж.
Всичките ми сетинги без проблем се качиха с Dreamset, все пак архитектурата на имиджите е на openpli без интерпретации, което е добре. Плъгините от Xtrend си вървят, камовете също, остава да си намеря плъгин за HDMI-CEC, или да го пуснат при следващия ъпдейт.
Приемника е бърз както Xtrend може да е по-бърз или по-бавен, но не съм засичал. Процесора е с 1260 DMIPS срещу 1100 DMIPS на Xtrend .
Има режим 1080р 50-60Hz, естествено че пробвах режима и на качествен и некачествен канал, само на Канал 3 не се усети разлика.
Предполагам че разликата в качеството на образа при 1080р спрямо 1080i е мое субективно възприятие.
Като цяло образа ми се струва с по-голяма дълбочина на цветовата гама и по контрастен образ, но може да е субективно възприятие.
Жена ми не знаеше, че съм с нов приемник и реших да си направя експеримент, дали ще усети разлика в картината.
Изчаках я да се върне от работа и дали ще усети нещо.
Не се виждаше че има нов приемник - бях го прикрил и бе пуснат Xtrend-а , нямаше и 10 минути и ме попита какво съм направил на телевизора, че образа станал по-добър. Та тогава и казах че е нов приемника.
Може и да е субективно ама явно новия Azbox-Me си заслужава.

а относно допълнително охлаждане, май няма да търся вентилатор, все пак за 10ч работа не се усеща повече от 35-36 градуса, а климатик нарочно не съм пускал и прозореца отворен - да е в тежки условия



Последно редактирано от yavor1 : 21-08-2012 на 20:51
Отговори с цитат
Следните потребители (9) благодарят на yavor1 за този полезен пост
coolpazo (06-10-2012), gggng (04-09-2012), iivailo (21-08-2012), ivan_sv (22-08-2012), Pipp0 (07-11-2012), sivanovai (01-12-2012), skyboy (21-08-2012), toshepernik (21-08-2012), Veskop (21-08-2012)