Виж само едно мнение
  #15  
Стар 08-12-2011
Чарли28 Чарли28 не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: May 2011
Мнения: 44
Благодари: 8
Получил благодарност:
5 пъти в 3 поста
Сваляния: 75
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от spaice Вижте мненията
@турбо, извиням се че се меся в темата, тъй като нямам IPBOX, но може ли да ми кажете дали в тази енигма имате стартиран crond? Ако няма как да го инсталираме и как да го стартираме?

@Чарли28, по принцип енигма би тябвало да изпълнява всичко което се намира в /etc/rcS.d/
Там може да се добави собствен скрипт, примерно S99My_script, който би трябвало да се изпълни. Това, което предлага @турбо, като идея за проверяване на работата на даден процес е добро, но може да се реализира с елементарен скрипт и би следвало да се ползва когато даден процес е нестабилен и често крашва
Ето примерен скрипт:



Командата sleep и цифрата след нея определят времето за изчакване, преди следващо изпълнение на цикъла.
Надявам се да съм бил полезен.
Благодаря за скрипта! Понеже Линукса ми е малко тъмна наука би ли обяснил по-подробно действието на командата "while [1]" т.е. на мястото на "команда" и "команда1" - какво точно да се напише?
Стартиращата команда, която работи е "start-stop-daemon -S -x /var/sbin/spcs -b". С каква команда в скрипта даден от теб може да се направи проверка дали е активен процеса: /var/sbin/spcs и ако не е активен тогава да се стартира отново?

Благодаря отново!
Отговори с цитат