Виж само едно мнение
  #1  
Стар 26-12-2018
Аватара на Велиньо
Велиньо Велиньо не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Мнения: 20
Благодари: 1
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Питане относно някои програми

Здравейте и весели празници!



Вкъщи имам два телевизора - един Philips LED с вградени тунери за кабелна, ефирна и сателитна телевизия, използвам кабелния и си гледам каналите от оператора без проблеми.


Вторият, обаче - дърт NEO с приемник на blizoo (ADB-2840C) не ми намира всички програми и по-точно 4-5, но са ми важни - ето например, наскоро ми пуснаха Max Sport-овете и на плоския телевизор се гледат без проблем, но на този не ги намира при търсене.


Въпросът ми е защо се получава така при положение, че и на двата тунера са зададени едни и същи настройки при търсене на канали? Има ли как да задам други настройки, които да обхванат и тези канали? Задавам въпросите си тук, тъй като все още не съм звънял да разпитвам оператора, а и с оглед последните дни, няма кога, имайки предвид, че са празници и никой не работи. Това са настройките, които ползвам, ако ще помогнат с нещо:
Тип търсене: Simple NIT (освен него има и NIT, и SDT, но при тях не намира съвсем никакви канали)
Честота: 306MHz
Символна честота: 6.900 MS/s
Модулация: 256QAM


Опитах да попроменя малко тези стойности, но при всяко отклонение съответно изчезват намерени канали.
Отговори с цитат