Виж само едно мнение
  #6  
Стар 06-10-2022
владко92 владко92 не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: May 2015
Местоположение: Varna, Bulgaria
Мнения: 2
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от филипко Вижте мненията
Наскоро взех едно боксче от Vivacom, по точно, модела горе в заглавието. TV, YouTube, PlayStore... И още сума ти и други нужни и ненужни опции.

Доста забавно, веднага след като приключих с началната настройка, почнах да човъркам.... Минаха към 60 минутки, докато разуча всичко, де що и как. За това което представлява боксчето, си е повече от изненадващо с възможностите си. Android 9 оут оф да бокс, USB 3, SD Card slot, USB 2 port... Възможност да ползваш флашка/карта памет като вътрешна памет, за теглене на приложения или игри та дори и филми или сериали.

Дотук добре...Стигна се обаче до момента в който се опитах да сканирам за безжична мрежа, след като махнах LAN кабела и за моя голяма изненада, въпреки че на кутията рекламират Wi-Fi като опция, в самата Android TV OS тази функция не е достъпна. А понеже в стаята в която ще го ползвам нямам прекаран кабел, мисълта да купувам 20+ метра кабел, да обикалям мебели, да дупча дупки и въобще цялата тази дандания изобщо не ми се понрави.

Почнах да се ровя в нета и в крайна сметка се натъкнах на един пост в чужд форум обясняващ как да "отключим" Wi-Fi функционалността. Линка е тук: https://axe-rs.translate.goog/forum/...&_x_tr_pto=nui

Страницата е преведена от босненски, понеже си нямам никаква представа от този език. Слава богу, се справям с английския горе долу.

Та, стига мрънкане, нека минем към интересното. Как да ползваме Wi-Fi-то на EON Smart Box SDOTT0202:

1. Теглим Button Mapper от PlayStore директно през бокса и го инсталираме.

2. Теглим Nova Launcher от нета и го сваляме на флашка от която ще прехвърлим ".apk" файла на бокса. Инсталирате приложението, но когато ви пита дали да го стартирате, или да приключите с инсталацията, избирате да приключи, като целта е да не се пуска самото приложение. Аз ползвах този тук:
https://apkcombo.com/nova-launcher/c...r/download/apk

3. Отваряме Button Mapper и му задаваме да ползва сервиз на "Достъпност" за да може да извършва действията които ще му зададем.

4. Избираме "Добави бутон" "Add buttons", даваме на плюсчето и натискаме бутона който ще активира Wi-Fi мрежата. Аз ползвам синия бутон най-долу, вдясно.

5. След като се появи бутона в приложението, трябва да е наименуван "PROG_BLUE" с номер 186 отдолу. Избираме го и даваме на "Single tap" и избираме от менюто "Система" или "System", като в опциите по долу търсим "Toggle WiFi" или "Включи WiFi" и го избираме. Така при единично натискане на бутона, ще може да спираме и пускаме безжичната мрежа.

6. За "Double tap" опцията ще изберем "Shourtcuts" и от менюто по долу, ще намерим иконката на Nova Launcher, с заглавие "Ac****ty" И ще я изберем. Тук внимателно ще даваме надолу ред по ред, докато стигнем опцията: ".connec****ty.setup.WiFiSetupAc****ty", понеже не личи кой точно е избраният в момента ред. Давайки бавно надолу, ще сме сигурни че селектора е винаги на последния ред, и така докато намерим функцията която ни е нужна и я изберем.

След като приключим с всички тези сложни изпълнения, затваряме Button Mapper, натискаме синият бутон веднъж, при което ще ви излезе нотификация че безжичната мрежа е пусната. Следва да натиснем същия бутон два пъти подред, за да изскочи другата функция която зададохме - а именно "търсачката" за мрежи. Странното тук е че боксчето не сканира за мрежи, а изисква да изпишем името на мрежата, след което да изберем защитата и, и да въведем паролата.

След минутка две, иконката за Wi-Fi-а в предната част на бокса светна, и се свързах успешно към 5GhZ ми безжична мрежа. Тест на скоростта директно от бокса, стигна лимита на моят план за интернет - 100Mbit Up/Down без грижа, на 2 стай разстояние от рутера.

Стана доста дълъг пост, за нещо толкова просто, но уви... Не ме бива много в писането... Надявам се да съм помогнал на тези от вас който мразят дълги кабели из вкъщи.
Или просто се свържете със Vivacom и поискайте да ви пуснат Wi-Fi-то. Много по лесно и елементарно вместо да минавате през всички тези стъпки.
Отговори с цитат