Виж само едно мнение
  #55  
Стар 24-03-2011
Аватара на dsc
dsc dsc не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Mar 2010
Местоположение: Варна
Мнения: 2,062
Благодари: 1,862
Получил благодарност:
3,507 пъти в 1,148 поста
Сваляния: 71
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от elektrik Вижте мненията
Здравейте, не ми се иска да отварям нова тема за това пиша тук. Проблема ми е следния хващам програми от 15 З до 45 И, обаче до там при опит да гледам програми от 53 и 57 И се налага да завъртя всичко около мачтата на запад (по часовника). Обаче изчезват програмите от крайните западни сателити и отслабва драстично сигнала на тези посредата. Днес доста си играх и направих така, че да хващам от 57 И до 5 З. Каквото и да правя немога да хвана цялата дъга от 57 И до 15 З. Играх си с елевацията (на мотора+антената и само антената), с въртене на антената около хобота, с въртене на цялата конфигурация (мотор+антена) около мачтата. Съмнявам се вече дали тръбата която държи всичко е нивелирана вертикално, но немога да проверя тъй като цялата е опръскана със засъхнал бетон. Възможно ли е леко отклонение по вертикалата да прави "мизерията". За малко да забравя - антена 120 пещерска, h-h мотор - ITech v150. Адски гадно е, че антената няма разграфено абсолютно нищо на стоиката си.
Мачтата трябва да е абсолютно вертикална,иначе ще имаш точно такъв проблем..Знам го от личен опит
__________________
Triax 110 - GiGaBlue HD Quad
Отговори с цитат