Виж само едно мнение
  #46  
Стар 14-12-2011
imperia imperia не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: May 2010
Местоположение: Sofia, Bulgaria
Мнения: 362
Благодари: 327
Получил благодарност:
67 пъти в 39 поста
Сваляния: 207
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Здравейте отново,

Взех си Triax TD110. Сега съм настроил 19,2 23,5 28,2. 23,5 е почти централен в момента. Може би центъра се пада някъде 22,5-23. Опитал съм да хвана по трудните транспондери на 19,2 и 28,2. 10979 излиза само като повдигна леко моноблока от лявата страна(ляво гледайки зад антената). По принцип настройвах по 28,2 (12148H). Като го хванах на 10dB някъде, преместих конвертора още надясно като компенсирах с местене и на антената. Когато стана на около 7dB позатегнах отзад антената от което сигнала ми падна на 5.50 някъде. Явно е била увиснала преди това (тоест по малко е била затегната отгоре отколкото отдолу). Сега най-добри резултати горе долу имам като Elevation ми е 43-44 градуса. Защо се получава така при условие че сателитите който искам да ловя ми ги дава на около 40, 40 и малко градуси? Приемаме че стойката ми е нивелирана. Ужким я мерих.

Чудех се тъй като "при по-голямата антена и разстоянията между конверторите са по-големи", дали не мога да сложа някой по хубав конвертор да засиля 19,2 28,2. Ще ми стигне ли мястото ако искам да сложа примерно и 13 и 16 или между 13,16 и 19,2 пак трябва да съм с Alps-ове? (Естествено моноблока ще го дупча и местя наляво така че отдясно да остане място само за 23,5 и 28,2. Отделно мисля и да го повдигна отляво. Предполагам 28,2 леко ще избяга заради това. Тук може би един по "дебел/висок" конвертор или с по-дълга "шийка" ще компенсира смъкването му надолу?!?!)

Мислех да засиля 19,2 и 28,2 с по хубави конвертори. (за 28,2 виждам че има място за по "дебел" конвертор). А за 19.2?

По принцип съм се спрял на 2 конвертора като "добри" и се чудя дали някой не може да сподели мнение за multifeed кой е по добър:

TRIAX TSI 005 или INVERTO BLACK ULTRA а може би ..........?

Може да взема и едни Triax и един Inverto, ако някой сподели че примерно за 19,2 в моята конфигурация е добре Inverto а за 28,2 Triax или обратното.

Благодаря
Отговори с цитат