Виж само едно мнение
  #14  
Стар 02-12-2016
братушка братушка не е на линия
?????
 

Дата на присъединяване: Feb 2016
Мнения: 828
Благодари: 13
Получил благодарност:
287 пъти в 194 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Мобикс за целта ще свърши добра работа.
Ако не държиш да сваляш светкавично с 30ГБ ще свалиш поне 15 филма Че и после, 256кбит/с стигат за броуз и гласов скайп.
За 6 месеца ползване рутерчето ми заби веднъж, вероятно поради токов удар (при мен на село се случва) не бях вкъщи. Този проблем може да се реши с електронен "контакт-таймер" като веднъж-дваж на денонощие рутерчето принудително да се гаси за 1 минута и да се пуска пак.
Скорост на 3Г няма да коментирам, всякак ще по-малко от 12мб/с. При мен скоростта плува от 2 до 5 мб/с (доунлоад, аплоад не съм тествал) в село, където според спецове от вива връзка по принцип не може да има, ама въобще. Клипчета от туба вървят бе грижи.
За портове ще погледна довечера, да е сигурно. По спомени може и портове да се отварят.

ПС:
Цитирай:
да вържа техният модем към моята локална мрежа със лан?
Зад рутерчето си има един малък, но пълноценен LAN. Две мрежи (на вила и удома) се връзват посредством технология VLAN. В евтино рутерче такива технологии вградени няма да намериш. Проучи по въпроса OpenVPN (например).

ПС2:
Всъщност повечето ВЛАН реализации имат 2 вида "инстанции", да ги наречем "база" и "клиент". Обичайно "клиент" се връзва към "базата". При такъв подход портовете се отварят само на "базата". Ако подкараш "база" на оупенвпн у дома, а на вилата ще пуснеш "клиента", то нито ти трябва да научаваш адреса на рутерчето, нито да отваряш там портове.

Последно редактирано от братушка : 02-12-2016 на 16:03
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на братушка за този полезен пост :
Златев88 (02-12-2016)