Виж само едно мнение
  #5  
Стар 30-06-2008
vazmutenuser vazmutenuser не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Мнения: 4
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Re: SONY BRAVIA 40W4000 - Евроком кабел - Kартината прескача

Цитирай:
Първоначално написано от lazarus18
За съжаление съм виждал как работят модели на СОНИ с цифров кабелен тунер само при КейбълТел и там не е имало такъв проблем. Включително и при W4000.

Пробвай да зададеш не Пълно сканиране, а Бързо макар че едва ли е от това.
Не е зле да се свържеш със сервиза. Те едва ли ще зная от какво е, но поне знаят къде да питат. Опитай първо по телефона, че едва ли ти се носи на сервиз за такова нещо.
Сервиза по телефона заявиха, че много хора са се оплаквали от това, но било от кодиран канал! Затова специално се обадих до Евроком кабел, да ми потвърдят, че не е кодиран - хората веднага го направиха.
Предполагам че проблема се проявява при некодирани канали или на малките честоти, или които са български. Явно има нещо, което не се запазва след изключването на телевизора за тях. Другия вариант е да се опитва да търси информация за тях след включване, да ги опреснява "интелигентно" и т.н.

Интересно, ако го изключиш от дистанционното и веднага го включиш май го няма проблема.

Ще задам бързо сканиране, но като посоча честотата - може да е различно. За ЕКК тя мяй е 754 MHz.

Другия вариант е да мина на КейбълТел - един CONAX модул за 100-тина лева. Дано там да не го прави проблема.
Но ми се струва, че това е "Work Around", а не отстраняване на проблема.
Отговори с цитат