Виж само едно мнение
  #32  
Стар 03-01-2014
om63 om63 не е на линия
обикновен потребител
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 871
Благодари: 73
Получил благодарност:
193 пъти в 148 поста
Сваляния: 175
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от СветлинСтаев Вижте мненията
извинявай за изказа, портове имах предвид и така трябваше да го напиша

Това, което предлагаш е вариант, когато го пробвах не тръгна но може би трябва да му добавя MAC адреса на рутера в my.contact.bg и ще тръгне. Преди го бях настроил на DHCP и не получаваше IP от вивакомския рутер. Много ми се искаше да има вариант стриймъра да е по ethernet, но явно това ще е компромисът.

А в този ред на мисли, ако взема един прост switch и го сложа в хола между вивакомския рутер и приемника и разделя сигнала и там до приемника и стриймъра мислиш ли че може този switch да бъде напълно прозрачен и да не пречи на приемника и ще има ли опция стриймъра да вижда устройствата зад моя рутер (те май ще се в различни мрежи?)
Ми набийте му на тоя ваш рутер, дето така и не разбрах какъв е, някое статично IP от скоупа. Разберете че суича не разделя сигнала, а го превключва. Ако го разделяше щяха да му викат сплитер. Яко Ви се мажат понятията. Дали ще са в различни мрежи ама хич не зависи от суича. Зависи от Вас. Всички тия устройства в крайна сметка са направени за да Ви е удобно да си решите както искате проблемите, а не да си създавате нови. Защо всъщност не се консултирате с Виваком, колкото и идиотско да е. Излъжете ги нещо да пратят на място човек и си говорете направо с него. Все пак едно е око да види друго е да си обясняваме тук разбрали, недоразбрали.
__________________
Бинарната математика са я измислили циганите. Тука има - тука нема.
Отговори с цитат