Виж само едно мнение
  #29  
Стар 24-01-2018
Dm800 Dm800 не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2009
Местоположение: Germany
Мнения: 107
Благодари: 17
Получил благодарност:
2 пъти в 2 поста
Сваляния: 6
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Благодаря ти за информацията. Във форума на БСК ми казаха да го изхвърля този sat finder. Наистина ми се наложи да викам техник, понеже конвертора за 19 е в центъра на антената, а конвертора за 39 е в края на държача и това уредче не ми върши много добра работа. Също в БСК форума ми препоръчаха стар СД приемник на БСК, но подозирам че този човек се е объркал. както казах трябва ми тунер с акумулатор *може и с дълъг кабел( но определено да е с мен на покрива - трябва ми лесно меню и стабилен индикатор - чоеква от БСК форума твърди, че това е тока при този СД приемник на БСК. Понеже съм в Германия, не вярвам да намеря СД БСК приемник да купя, та затова питам за подходящ уред в германия - например eBay. Най-напред трябва да разбера дали е изгорял конвертера и ако е трябва да купя уред за настройване след смяната на конвертера, или пак да викам техник което си е скъпотия. Имам един DiSEqC 4x1 HQDS41 kключ и един конвертор без никакви надписи, с 4 изхода. предполагам че е quad. Мисля да направя следното - свалям конвертора на 39, слагам този стария с 4те изхода вкарвам го в дайсек ключа, и го подавам на дрийма, ако излезе нещо, значи 90% конвертора е изгорял. отивам в магазина, който ми препоръча в Гладбах и купувам 2 quatro конвертора, което си е цифра. Другия вариант е в дайсека допълнително закачам изхода от мултиключа и гледам 19 и 23,5 през мултиключа, а 39 през quad-а. И двата влизат в дайсека - не сум сигурен че ще тръгне, но ще ми спести някой лев, верно ще ми отнеме много време, но не ми идва наум друго?
Отговори с цитат