Виж само едно мнение
  #3  
Стар 21-08-2013
valseat valseat не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Nov 2007
Мнения: 1,275
Благодари: 87
Получил благодарност:
379 пъти в 216 поста
Сваляния: 83
Ъплоуди: 9
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от om63 Вижте мненията
По отношение на първата част на въпроса. Никакво значение няма. DHCP означава Dynamic Host Configuration Protocol. Или на български казано служи за конфигуриране на хоста - в случая Голдъна при първоначално включване или при разпадане на мрежовата връзка. Посредством него - т.е. ако е enabled се конфигурира (от DHCP сървър - в повечето случаи домашния рутер) IP адрес на хоста, адрес на гейтуея по подразбиране, маската на мрежата, DNS сървърите и още някои нещица. Ако е disabled означава, че трябва ръчно да си конфигурирате мрежата. Което ще рече, че няма никакво значение за приемането на сателитния сигнал. Вие по-скоро вероятно имате някакви проблеми с отключването, което си е мрежова дейност.
Относно втората част... въпрос на избор е .. аз лично ползвам OpenDNS, но е въпрос на личен избор и опити. Казвате мегалан .. демек спектър. Във Варна е трагедия, но през Спектър. Нищо общо с хубавия готин Спектър преди голямото пазаруване.
Използвам съм OpenDNS/ но не и сега когато имам сат. приемник/....когато го използвах, не бях много доволен / мое мнение/...според мен сигурно дава някаква по-добра сигурност ама аз не търся сигурност/....между другото не използвам никакви антивирусни програми или стени/ забранил съм и Windows Firewall и от години не съм имал проблем/ аз съм с XP/. Но не разбрах дали според теб/ извинявай,че се обръшам така.../..но не разбрах за мрежовата дейност?....според теб проблема е в шейха ли?
Отговори с цитат