Виж само едно мнение
  #58  
Стар 07-03-2014
Тодор.Гарибов Тодор.Гарибов не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Sep 2013
Мнения: 12
Благодари: 3
Получил благодарност:
3 пъти в 3 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от СветлинСтаев Вижте мненията
Здравейте,

Днес ми сложиха Vivacom TV и оптичен интернет. Донесоха един малък рутер - Huawei HG231f и го вързаха да играе ролята на switch като сигналния кабел идва в рутера и излизат 2 кабела - единия за телевизията, другия за интернета. Попитах ги мога ли да сменя рутера с мой, но ми казаха, че мога, но този на huawei трябва да остане там на мястото си и да играе ролята на switch преди рутера.

Може би аз не разбирам как точно влиза и се разпределя сигнала през този рутер, но няма ли наистина начин да се използва друг рутер, който да приеме входния кабел, да захрани през един от LAN портовете применика за IPTV–то и през другите да разпределя интернет връзка, както и безжично? Или наистина трябва да имам 2 устройства - switch и рутер?
Има начин да ти се получат нещата.
1. Направи си рутера да работи в брич режим и ще ти се получат нещата.
2. Ако рутера ти има функция да си направиш 2 от портовете да работят в брич а другите два и ви-фи да са в нат режим също ще ти се получат нещата (това е специалното на рутера има възможност всеки от портовете да работи в различен режим) а точка две се налага ако ще използваш повече от 5 устройства в домакинството си в брич режим има лимит от адресите които ще получиш а той е 5

Успех
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Тодор.Гарибов за този полезен пост :
moonstone (07-03-2014)