Тема: new Vu Solo 2
Виж само едно мнение
  #29  
Стар 30-12-2012
скитник скитник не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: May 2011
Местоположение: Германия
Мнения: 14
Благодари: 5
Получил благодарност:
4 пъти в 2 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Ако ви интересува дилетанското мнение на един краен потребител за Соло2, ето го:

Имам приемника от една седмица и го пробвах първо с оригиналния имидж, после с BH и накрая с VTI. Първото впечатление е, че зарежда много бързо (около 30 сек.) и по-бързо сменя/отваря каналите в сравнение с Дуо-то. Няма проблеми с КАМ-овете (сссам и оскам). PIP функцията работи много добре с ХД каналите. Не мога да кажа дали тунерът е по-добър от този на ДУО-то, но подозирам, че е същия. Няма blind scan. Има такъв плъгин, но още не съм го пробвал. При сканиране на Астра 19.2Е броят на каналите е точно толкова, колкото показва и ДУО-то. Показва фалшиво AGC - около 45%, срещу 98% на един и същи канал с ДУО-то. Но пък SNR е по-висок с няколко %. Подозирам, че е грешка в драйвера и ще чакам следващите ъпдейти.

Единственото разочарование е, че качеството на картината определено не е по-добро от това при ДУО-то. Дали е проблем на видеодрайвера или просто това са възможностите на този видеочип, не знам. Качеството е много добро, разбира се, но не е ПО-ДОБРО от това на ДУО-то.
Следните потребители (3) благодарят на скитник за този полезен пост
miros123 (30-12-2012), themaster301 (30-12-2012), Гепарда7472 (30-08-2013)