Тема: ZHD200?
Виж само едно мнение
  #821  
Стар 02-01-2018
Жичката Жичката не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Apr 2016
Мнения: 1
Благодари: 1
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Здравейте! И аз се сблъсках с проблема с кондензаторите на ZHD100. Първо ми изчезна сигнала на HDMI изхода,след това започна да се рестартира постоянно и не можеше да тръгне.Причината се оказа надут кондензатор 47микрофарада на 450v. Относно загряването още като нов приемника си загряваше доста сериозно,капака в зоната на захранването направо пареше,което направо ме плашеше,че може да се запали приемника,но така си изкара от 2011 до момента в който стана проблема. След като стана проблема извадих платката на захранването и е дадох на мой приятел,който се занимава с ремонти на компютри и му показах въпросния кондензатор,обясних му и ,че много загрява приемника в зоната на захранването и той ми вика ей сега ще му променя малко стойностите на кондензаторите и няма да грее толкова. Не съм специалист по електроника,но след смяната на кондензаторите, кондензатора 47микрофарада е заменен със 120 микрофарада 450v ,кондензаторите със стойности 680 микрофарада са заменени с 1000 микрофарада на същите напрежения като на старите и нищо друго не е променяно или вадено от платката. Приемника тръгна перфектно и резултата от цялата работа е,че приемника сега почти не загрява .Капака в зоната на захранването е леко топъл само и до там и така работи вече 2 месеца. А преди това имах чувството ,че можеше чушки да пека върху капака .
Отговори с цитат