Виж само едно мнение
  #34  
Стар 17-12-2012
Аватара на Златанов
Златанов Златанов е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 3,412
Благодари: 115
Получил благодарност:
1,361 пъти в 658 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Ааа... Не! Не съм фен на никой доставчик. В момента съм на Близу на модем и колкото и да е странно съм доволен и то много, но фен не съм. Момента, в който се олеят, ще им бия шута. Честно казано бях решил да пробвам Виваком, ако е FTTH, но нейсе - евтино UTP, което в най-скоро време ще снимам и ще ви покажа. Иначе в центъра на Варна е FTTH, но по кварталите е с UTP. Имаха командировани хора от Пловдив, Ст. Загора и Сливен, които включваха абонати ударно.
Към С.Николов - доколкото разбирам сте към Алкател-Лусент, които преди бяха към БТК, но ги направиха като външна фирма. Към вас нямам нищо против, дори напротив - имам приятели, които наистина мога да нарека приятели, които са към Алкател-Лусент и всекидневно сърбат попарата на идиотите от горните етаж, но поради една или друга причина няма как да напусна и да работят другаде.
Най-чистия вариант е да изпразнят гофретата от медните телефонни кабели и до всеки абонат да си минава влакно. Просто е най-сигурно, каквото и да ми казвате. Пак ви казвам, че ако ви аварира захранване, примерно яко наводнение на шахтите, нета е аут, а вие няма как да го възстановите, защото не сте карали курс за водолази. Оттам абонатите страдат и псуват вас, а не тиквата, която е родила идеята за този начин на изграждане. И както казва един ваш колега /надявам се да не греша, че работите в Алкател или друго подизпълнител, а ако е така се извинявам/: С тези UTP-та станахме като квартална LAN-ка.
Отговори с цитат