Виж само едно мнение
  #38  
Стар 14-02-2018
angelvarna angelvarna не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2017
Мнения: 87
Благодари: 17
Получил благодарност:
37 пъти в 21 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Здравейте момчета,
Сградата има акт 16 от лятото на миналата година. Аз съм си закупил апартамента на АКТ 16 (а всички съседи на 14).
Снощи успях да "хвана" строителя за 5 минути и да получа следното обяснение: "Свързах се с Виваком, Булсат, ВарнаЛАН докато още не бяхме затворили общите части и ги поканих ако желаят да си прекарат окабеляване за апартаментите. От Виваком не успяха да се натъкмят навреме и излязоха със становище, че просто им е тромава процедурата."
Чакал е, на никъде не са тръгнали нещата с Виваком и в крайна сметка е затворил каквото има там да се затваря с гипсокартоните и край.
Имало било откъде да се прекара, но не можа да ми каже откъде.
Не можа да ми каже и коя е кутията на Булсат, която се оказа, че е отделна.
Булсат категорично отказват достъп до тяхната кутия, както и по-нататъшно разискване по въпроса.

Единствената прекарана оптика по апартаментите е тяхната.
ВарнаЛАН са пуснали ftp и коаксиален кабел.

Виваком са подвързали сградата на 1000mbps AON. Сега, предполагам няма да им е проблем на техниците да подвържат ftp кабела на ВарнаЛАН. Там ще платя таксата, нямам нерви повече да се занимавам с тях, но ще опитам с домоуправителя и на общо събрание да наложим осигуряване на достъп до свободните кабели по апартаментите.
Яд ме е, че ще трябва да спъвам скоростите с ftp-кабела, но няма как поне на този етап.

Звъннах на Виваком да ги попитам и уведомя докъде са стигнали нещата и дали ще е възможно да се ползва този кабел (може да имат някакви техни изисквания знам ли). Отговор не получих. Ако можело да осигуря достъп до кабела, пък на място екип щял да прецени.
Обясних, че за да получа достъп трябва да платя 100лв такса.
Отговора: Ами попитайте дали ще ви върнат парите ако не стане.
Питам пак: Кой може да ми каже ще стане ли или не? Съвсем ясно ви обяснявам - от общите части до апартамента ми има прекаран ftp кабел, във вашата кутия виждате какъв сигнал върви, кажете ми пречка ли е това или не да знам дали да ви осигурявам достъп до кабела, за което ме задължавате.
Отговор: Не мога да ви кажа господине. Вие сте длъжен да ни осигурите достъп до окабеляването до апартамента.
Аз: Добре, ако нямаше окабеляване към апартамента?
Виваком: Тогава щеше да е необходимо осигуряване възможност за окабеляване до апартамента.

Общо взето спор с радиото.

Питах за прекратяване: тъй като е местене на услуга, а те предоставят услугата на адреса по договор, то договора не може да се разтрогне по взаимно съгласие. Те си изпълнявали поетия по договор ангажимент.
Посочих и, че на адреса, на който предоставя услугата живеят вече други хора, апартамента е на друг собственик и се заинтересувах, какво ще стане ако новия собственик отиде в офис на виваком и поиска да ползва услугите им на същия адрес, за който аз плащам. Как ще предоставят една и съща услуга на двама човека за един адрес по един кабел?
Не получих отговор (но днес може да питам пак, че ми е интересно)

Трудно ми е да притисна строителя, тъй като фирмата му е базирана в Стара Загора, той си живее там и във Варна идва инцидентно. Естествено нито се обажда, нито пък като се уговориш с него си спазва уговорките.
За сметка на това с парите от моя апартамент си взе чисто нов Лексус преди 2 седмици.
Отговори с цитат