Виж само едно мнение
  #1  
Стар 08-06-2016
Лъкито Лъкито не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jun 2016
Мнения: 1
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Как се настройва Виваком Sagemcom приемник

Става дума за гледане на "Интелсат 12" и "Турксат" едновременно. Техниците са настроили някаде преди 2 години приемника. От първи до 150 канал са БГ и от 200 нагоре са нагласени на Турксат каналите. В началото се чудех как така се гледат два спътник едновременно без завъртане на чинията та разбрах в последствие, че конвертора е двоен. Та проблема е следния: от месец някаде доста канали на Турксат не работят. Трябва да актуализирам каналите, може би има промени в транспондерите. Само да вметна, че чинията не е мръднала и е на сухо и завет, сигнала си е ок. Аз което направих е влизам в настройките и избирам свободни канали, после спътника Турксат и сканирам. Излизат ми към 300 канал някаде. Пред някои има зелена отметка пред други не. Обаче неможах да ги запаметя. Натискам зеленото копче за маркиране на всичко, но дава ми грешка нещо като "не е избрана функция". Това ли е правилният начин или бъркам? Транспондерите трябва ли да пипам ръчно или има някакъв ауто ъпдейт и на тях? Ако трябва да изтрия всички канали на Турксат (но май се трият един по един) и да сканирам наново, но дали ще влязат пак от канал номер 200 и нагоре
Отговори с цитат