Виж само едно мнение
  #20  
Стар 29-06-2016
фламбе фламбе не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jun 2016
Мнения: 7
Благодари: 1
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ламбрето Вижте мненията
Аз съм с същия рутер
При мен се влиза с user user
Успешно го замених с моя си рутер

Проблемите:
Поддържа само 100 мегабита
Слабо WiFi - поне за моите нужди
QoS - при пуснати и на два сет топ бокса HD програми по време на спийд тест телевизията накъсваше

Конфигурация на техния рутер:
Има конфигурирани wan1 и wan2. wan1 е за интернет, а *wan2 е bridge за IPTV.
Странното е че не са отделени определени портове за интернет и IPTV, а по някакъв начин (не беше по мак адрес до колкото си спомням, ама вече е прибран в кутията му и не ми се вади да го пробвам) засича на който и да е порт, че има закачен сет топ бокс и го рутира през wan2.

Процес на смяна с собствен рутер:
Смяна на кабела който влиза в WAN порта (Кабела с който идва ползва само 4 жици. Т.е. е ограничен до 100 мегабита. Аз съм на 100 мегабита интернет и 2 сет топ бокса и спийд теста достигаше максимум до около 80 мегабита)
Смяна на мак адреса на моя рутер с адреса на техния (Аз съм с динамично IP)
Конфигурирах си VLAN в bridge мод за портове 3 и 4 на моя рутер и в тях включих сет топ боксовете.
Останалите портове и WiFi то ми си работят на за интернет

Ако не може да си конфигурирате VLAN на вашия рутер може да сложите гигабитов суич на мястото на техниа рутер - от него кабели за сет топ боксовете и кабел към вашия рутер.

Така вече спиид теста ми показва 99 мегабита и при пуснати сет топ боксове

За другите решения как да сложите вашия рутер след техния има писано вече, но там си остава 100 мегабитовото ограничение.
Искам да Ви попитам при Вас ONT устройството локално ли е или общо за целия вход? Питам, понеже в моят случай има един да го наречем "общ ONT и switch" за входа на блока и от там тръгват UTP кабели към отделните апартаменти. До колкото си спомням, когато ми връзваха телевизията и интернета техниците обсъждаха помежду си, че ползват само 4 жила, както казвате, но дали RJ45 портовете на ONT-a са gigabit. При Вас са портовете са gigabit за да постигате тези скорости. Та въпросът ми е имате ли идея този ONT/switch, който слагат долу в мазето дали е gigabit и дали само кабела ограничава 100mbps като скорост?
Отговори с цитат