Виж само едно мнение
  #26  
Стар 24-04-2022
Аватара на Вас
Вас Вас не е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Apr 2014
Местоположение: София
Мнения: 3,232
Благодари: 750
Получил благодарност:
1,363 пъти в 887 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от TUISTERa Вижте мненията
Не знам къде ги гледате тия анализи , ама гледате на странни места. Рублата се качва Тя паднала в кладенец и се мъчи да излезе. Ето ти два крос курса които нямат нищо общо с рублата и долара , първия е евро към юуан, втория е евро към швейцарски франк . Това са десетгодишни графики, инфлация, криптовалути, войни, ковиди, а ти ми обясняваш за русия и рублата По сокро ще плащаме в гривни, отколкото в рубли
...................................................

Пич, не знам какво ми показваш, но фактите са, че рублата си върна стойностите от преди войната, дори ги повиши, въпреки "безпрецедентните" санкции, които бяха наложени.

Факт е, че ЕК "клекна" и от 1 май страните от ЕС ще си плащат газа само в рубли. Това вече е потвърдено.
Факт е, че искат - не искат, страните от ЕС ще заплащат нефта, другите суровини и храни също само в рубли. Ако искат!
Факт е, че вече два месеца Китай плаща нефта от Саудитска Арабия(съюзник на САЩ) само в юани.
Факт е, че цялата търговия между Китай и Русия вече се осъществява само в рубли и юани.
Факт е, че търговията между Русия и Индия се осъществява само в рубли и рупии.

Друг факт е, че само за последната седмица акциите на водещите европейски фирми са паднали с около 8% поради липса на суровини.
И така нататък.........................!
Само да ти припомня, че ние тук в България сме периферия на европейската икономика и когато "майката там се задъхва", периферията тук просто бива изключвана.
Това същото се отнася и за банките. На тебе ще оставя да се сетиш, колко банки са останали само с български капитал и какъв ти е извода!

П.С. Оказва се, че санкциониращите страдат повече от санционираните!

П.С. 2 Генералният извод е, че Запада в лицето на САЩ и ЕС вече произвежда нов Съветски съюз, колкото и да не ви се вярва! И вината тоя път няма да е на Путин
__________________
triax 110 + h-h motor/ inverto black ultra twin/ edision primo ip S2 265/hevc

Последно редактирано от Вас : 24-04-2022 на 11:47
Отговори с цитат
Следните потребители (3) благодарят на Вас за този полезен пост
bu12tras (24-04-2022), fox (24-04-2022), ПламКолев (25-04-2022)