Виж само едно мнение
  #1  
Стар 05-01-2017
коста_дим коста_дим не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2010
Мнения: 74
Благодари: 12
Получил благодарност:
8 пъти в 8 поста
Сваляния: 3
Ъплоуди: 0
По подразбиране Помощ при избор на антена за Viasat Ukraine

Здравейте знаещи!

Много се надявам да получа правилният съвет!-) Излагам проблема:
Жената е украинка, живеем в Амстердам.Взех и абонамент и оборудване за провайдъра Viasat Ukraine.Премиум ХД пакет, за два телевизора.Съответно освен приемниците и картите нищо друго не успях да донеса в Холандия, защото само чиния не съм возил със самолет -))). По някакви неясни за мен причини този провайдър излъчва на три спътника - Amos 4W, Sirius 5E, Hotbird13E.Там си дават една чинийка със фиксирани държачи и три LNB-та, но първо че нямаше как да я донеса и второ не бях сигурен че ще е достатъчна да гледаме от Холандия.Та въпросът ми е:
Можете ли да ми подскажете най-добрата конфигурация ( чиния, LNB-та и diseqc), които да си купя за да гледаме безгрижно и да има мир в къщи.Бюджет на конфигурацията - неограничен.Това последното не го пиша за да се правя на баровец, а от чисто прагматични цели - живея в двуетажна къща с плосък покрив без достъп отвътре.Чинията ще ми я монтира и настрои фирма, взимат 50€ на час.Едно 200€ не ми мърдат.Затова предпочитам да сложа най-хубавите неща, защото ако ще ги викам да ми сменят едно LNB после и да ми вземат 100€ за това...... Аз си намерих тук нещо :

https://www.deschotelshop.nl/cahors-...schotelantenne

В комплект с LNB-тата и дреболиите излиза около 300€ но не знам дали ще хваща това което ми трябва.Ще съм благодарен на компетентни мнения.Благодаря предварително!
Отговори с цитат