Виж само едно мнение
  #24  
Стар 07-04-2018
Максимилиан Максимилиан не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Mar 2018
Мнения: 8
Благодари: 14
Получил благодарност:
2 пъти в 2 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Мерси за съветите. Разгледах всичко което ми дадохте, с програмите беше мъка понеже всичко е за уиндоус и си играх тука си едни wine чудеса докато ги подкарам, не ми харесаха особенно, намерих един друг ичанелайзър мисля беше, става но пак имаше драми. Минах на вханибъл плъгин, добре се получава но пък там малко или всичко или нищо, те са си го направили за Италия основно и има един режим мотор, ама пък там е всичко. Абе общо взето се оправих но не е перфектно и затова реших да си направя собствен тул с който да мога да си настроя телевизията.

След малко ровичкане установих, че основната игра се случва в /etc/enigma2/lamedb като има и нов подобрен формат lamedb5 там са дефинирани всички транспондери и всички сервизи. Насочих се към лингсат за да им дръпна базата но се оказа, че не публикуват жанра на каналите, така че преминах към кингъфсат там ги имат жанровете, но пък нямат логата на каналите за пиконс и са само за европа. Запалих един стар проект дето събираше обяви от олх и го пренаправих да ми събере информацията от кингъфсат като обиколих всички орбитални позиций и всички сервизи, натъпках всичко в една база и кажи речи спрях с ровенето, мисля на по-късен етап да обиколя и лингсат за логата на каналите.

По принцип съм готов да си генерирам собствен lamedb според каквито критерии си пожелая, примерно този и този пакет или тези жанрове от този и този транспондер. Спрях се на версия 5 понеже е по-нова и уж има повече възможности.

Това е спецификацията която намирам из нета:
PHP код:
eDVB services /5/
# Transponders: t:dvb_namespace:transport_stream_id:original_network_id,FEPARMS
#     DVBS  FEPARMS:   s:frequency:symbol_rate:polarisation:fec:orbital_position:inversion:flags
#     DVBS2 FEPARMS:   s:frequency:symbol_rate:polarisation:fec:orbital_position:inversion:flags:system:modulation:rolloff:pilot[,MIS/PLS:is_id:pls_code:pls_mode]
#     DVBT  FEPARMS:   t:frequency:bandwidth:code_rate_HP:code_rate_LP:modulation:transmission_mode:guard_interval:hierarchy:inversion:flags:system:plp_id
#     DVBC  FEPARMS:   c:frequency:symbol_rate:inversion:modulation:fec_inner:flags:system
#     ATSC  FEPARMS:   a:frequency:inversion:modulation:flags:system
# Services    : s:service_id:dvb_namespace:transport_stream_id:original_network_id:service_type:service_number:source_id,"service_name"[,p:provider_name][,c:cached_pid]*[,C:cached_capid]*[,f:flags] 
Разбирам, че трябва да генерирам lamedb5 файл с всички транспондери и всички сервизи който желая. Относно това имам едно конкретно затруднение, не мога да разбера какво се крие зад: dvb_namespace изглежда е някакъв хекс от съвкупност на параметри за сателита, транспондера и тнт, ако някой знае как се образува тази стойност нека ми каже.

Второто нещо което търсих но не успях да открия е база данни с geospatial дата за контурите на биймовете на транспондерите, това ми трябва за да мога да кажа примерно аз съм на този лат/лонг и съм с 1.20 антена и на база на данните за биймовете да си изведа автоматично какво на теория бих могъл да видя.

За самите букети още не съм ровил как да ги изгенерирам.

Ако някой се чуства вещ по проблемите ми, ще се радвам да сподели мнение.

Мерси.
Отговори с цитат