Виж само едно мнение
  #32  
Стар 07-07-2016
ламбрето ламбрето не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2016
Мнения: 31
Благодари: 0
Получил благодарност:
5 пъти в 5 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от фламбе Вижте мненията
Ясно ми е, че вървят по два VLAN-а. Интересно ми е дали колегата наистина достига приблизително 100 мегабита интернет с вързани приемници. Интересно ми е, понеже в този случай VIVACOM трябва да пускат повече от 100Mbps - например 100 за интернет и около 20 да кажем за TV ..а едва ли е така. Тоест исках да кажа, че с включен TV не може да се достигне 90+ Mbps...
Правилно си разбрал. С 2 включени сет топ бокса на HD телевизии постигам 99 мегабита на спийдтест и 12 мегабайта теглене на торент.

Скоростта за интернет не би трябвало да се влияе от трафика който генерират приемниците. Примерно ако си на 20 мегабита интернет и 3 приемника и всички са ти пуснати - няма да остане трафик за интернет.

Както писа колегата по-горе свързъността с тях може и гигабит да е. Те ограничават само интернет трафика.
Въпроса е че с суича и кабелите който ти дават още от у вас те ограничават. Което не би трябвало да е проблем и няма да го усетиш ако скоростта ти на интернет плюс трафика който правят приемниците е по-малък от 100 мегабита.
Примерно ако си на договор 50 мегабита и 1 или 2 приемника.

Последно редактирано от ламбрето : 07-07-2016 на 22:18
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на ламбрето за този полезен пост :
фламбе (08-07-2016)