Виж само едно мнение
  #121  
Стар 24-11-2009
Аватара на color
color color не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2008
Местоположение: София
Мнения: 152
Благодари: 10
Получил благодарност:
28 пъти в 16 поста
Сваляния: 23
Ъплоуди: 0
По подразбиране

С приемник DM 600 / Енигма 4.6 съм и вчера успях да подкарам системата, но имам следните проблеми:
Приемника и два компа в къщи са в една лан мрежа зад рутер NETGEAR и всички са със зададени статични IP-та. В началото конфигурирах VLC xml файла със сървър първия ми компютър и всичко тръгна от раз и без проблеми. После обаче, реших да сложа и втори сървър- второто ми PC- и Дриймбокса не успява да намери шернатата директория на която са ми филмите на втория комп. Трансфера на редактирания xml файл го правя с Filezilla. Като отворя за проверка xml файла, всичко е както трябва, но приемника се държи така, все едно файла не е променян и връзка със сървара няма. Изписва ми съобщение, че не може да намери пътя към директория еди-коя си, нямаща нищо общо със тази, която аз съм задал в xml. файла. В същото време си отваря без проблеми директорията на първия ми комп. Абе малко заплетено го обясних, ама имам чувството, че Дрийма не вижда промените които правя в конфигурационния файл на VLC. Някакви жокери ?
И още един въпрос - някой успява ли да подкара DVD от диск на компа по лан към бокса? При мен като пробвам и се рестартира Енигмата

Последно редактирано от color : 24-11-2009 на 21:36
Отговори с цитат