Виж само едно мнение
  #4  
Стар 23-01-2014
Аватара на Veskop
Veskop Veskop е на линия

 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Мнения: 7,886
Благодари: 1,723
Получил благодарност:
5,182 пъти в 2,336 поста
Сваляния: 112
Ъплоуди: 30
По подразбиране

Така,време е за някакво бегло ревю,защото има още за човъркане,но засега е това:


В коmплекта видяхте на клипа какво има,но все пак...Приемника,дистанционно,батерии,сата кабел+винтчета за монтаж на вътрешния диск (леглото е за 2.5 инчов HDD).

Изработката е впечатляваща!,тук няма компромис!Както сте видяли,целият е опакован с фолио,което се маха лесно,ако не го правите с лявата ръка като мен! Приемника е със външно захранване,което за мен е голям плюс!Дойде с последен bootloader и OpenMIPS,което е нещо като фабричен имидж,но беше старата версия 1.0.Настройките са лесни,както на повечето МИПС приемници с PLi базиран софтуер!
За Гигаблу има няколко имиджа,OpenMIPS,OpenRSI,VX,TeamRED,OpenATV.Пробвах всичките,без "Червения",щото само като му видях скина и ми се доповръща,загубиха ме още в началото.На прима виста,всичките имиджи които пробвах имаха някакви малки,но дразнещи бъгове,не съм ги копал най-задълбочено,но засега оставам с OpenMIPS.Като минуси засега виждам,че не работи Bitrate viewer-a,няма Ритек плъгина за ЕПГ,HDMI-CEC има някои проблеми за изчистване,но там е малко до налучкване,.Приемника работи супер бързо,буутва за около 30-40 секунди .Запинга дори и на кодирани канали е мега бърз!Картината е на ниво,но още не съм калибрирал телевизора за новия бокс.Хард диска тръгна от раз,остана си форматиран под NTFS,което доста ме зарадва,заради 100те гиги концерти,които съм записвал.Записи,таймшифт,всичко е на 6!Имам маунтнати папки с филми от 2та ми лаптопа,всички файлове тръгват по wireless без никакви грижи,дори и 15гбтови MKV-та...Субтитрите са ОК,ДТС,АС3 също.Дисплея на бокса е приятен,въпреки че бях леко притеснен,но си иам настройки за dimm-ing,така че,не е много ярък.Може да се сменя вида на инфото ,което да показва,нещо като скинове,дори може да пуснеш канала да се гледа на него.Ако имате хамстер ще е в джаза!.Моя бокс е с 2 сат. тунера (BCM7356),като има опция за още 2,било то сателитни,или хибрид ДВБ-Ц или ДВБ-Т.Цената е поносима,26-29 евро,но на мен засега не ми трябват.Имам един кабел от 3те ми антени,вързан към тунер А.Пуснал съм looptrough към тунер В,така може да се гледа/записват каналите от същия спътник със същата поляризация.Теста е на 85см тоталка,като централен е 19.2.Държа да кажа,че PiP на 2 HD канала върви перфектно!Приемника има мощен процесор и не се затруднява.Това е засега в общи линии,утре ще направя снимки,щотове и видео на запинга...Много съм доволен от приемника,въпреки,че бях малко песимист!
Щях да забравя,...Четеца чете в1 карта,но е малко бавен,около 150мс,като времето не се влияе от промяна на параметрите в риидъра на оскам...

Да допълня по темата,дистанционното е доста удобно в ръката,бутоните са гумирани и се натискат меко!Е,малко ми е странно все още,цифровите бутони са в долната част на дистанционното а в горната са медиините и са малки,но се свиква.Освен това,се продава и друга версия с qwerty клавиатура,цената е около 30 еврo
__________________
Само Чък Норис има iPhone с цяла ябълка!
Отговори с цитат