Виж само едно мнение
  #4  
Стар 13-02-2020
Аватара на Велиньо
Велиньо Велиньо не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Мнения: 20
Благодари: 1
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Мартинския Вижте мненията
Здравей,
"Буфера" ти има два входа - стерео (aux) и 5+1 (dvd) чинчове - доста старичък. Сегашните са с hdmi и/или spdif.
Приемникът има стерео изход и до колкото виждам оптичен изход spdif.
Както ти си го вързал извеждаш стерео и слушаш стерео - имаш забодени само две колони. Трети говорител и да връзваш долу при белите няма нищо да се чува, защото няма кой да му даде сигнал горе (dvd).
За да слушаш 5+1 или 2+1 сигнал трябва да си вземеш или саундбар или уредба с hdmi или spdif вход и съответно да вържеш приемника, на който ще е пуснато HBO например, защото там филмите са 5.1
Само тогава ще ти работи всеки канал поотделно, иначе на БНТ1 например пак ще се чува от всички, но ще е стерео - като с чинчовете сега.
Дано си ме разбрал, успех.
Здравей,

Благодаря за разяснението. Вероятно ще е невъзможно да се изкарат 5 канала, да, но дори стереото с включване на останалите 2 (мисля, че са) говорителя ще е някакъв успех. Просто тези цветове и имена по жаковете ме объркват и не знам какви кабели евентуално да търся за тази цел.

Цитирай:
Първоначално написано от demmlik Вижте мненията
rca x2 + y tip rca palell,няма зна4ение на изто4ника.Пц и усилвател параллелно"2"..Монакор
Можеш ли да го онагледиш това - със снимка някаква, например, че много не те разбрах?
Отговори с цитат