Виж само едно мнение
  #12  
Стар 12-01-2012
valentin valentin не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jan 2012
Мнения: 1
Благодари: 2
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 8
Ъплоуди: 0
По подразбиране espekta ES-1240S

Цитирай:
Първоначално написано от манира Вижте мненията
Пиша ви относно especta ES-1240S на ITV Partner. Рових се доста в двата основни Български форума за сателитна тв и не успях да открия нещо което може да ми помогне в моя случай . Има няколко форумци които споменават за този проблем , но не откривам нищо конкретно .
Подариха ми такъв приемник и се опитвам да го флашна с
Loader Soft Especta 1240S.rar (535.1 КБ) който си го свалих от ъплоуд сентъра на DTV-BG http://www.dtv-bg.com/downloads.php?do=file&id=556 .
Молбата ми е към всички които имат възможността , времето и желанието , да помогнат с инсталацията на Loader-а .

Това което аз правя е :

1.Осъществявам връзка м/у компа и приемника с помоща на RS232 кабел .
2.Старирам " Loader.exe " и от прозорчето му избирам " ZMODEM32.DLL " ( през това време приемникът не е включен )
3.Включвам приемника и на дисплейчето му индикира текст " UpgrD " , след като броячът отброява от 0 до 100 , и на дисплея се появява текст " FAIL "

Това което ме учудва е , че успявам да направя инсталация и ъпгрейд единствено на " ITV Partner Especta 1240S Bg Soft " бях с версия 1.07 , а след ъпдейта съм с 1.09 .
Това което се опитвам да направя е да гледам свободните програми с този приемник и от това което успях да открия като инфо в нета разбирам ,че има такава възможност .
Силата на сигнала варира от порядъка на 45-65 % по скалата ( незнам дали е достатъчно ), при опит да сканирам за канали ( било то ръчно или автоматично )след като съм избрал спътник и съм направил и останалите настройки в менюто на приемника , в долната лява част на менюто до честотите непрекъснато премигва надписчето " FAILED " , и приемникът НЕ открива ТВ или РАДИО програми !
НА какво може да се дължи това , дали е от това ,че не е направен пълен ъпдейт на FLASH -a или поради това , че сигнала варира между 45-65 % т.е. Сигналът е слаб ? Молбата ми е да помогнете с инфо . Предполагам някъде бъркам и заради това не се получава .

Благодаря Предварително за Съдействието на Всички Отзовали се !
С най-добри Пожелания .
аз съм от Враца ако има някой който си е сменил софтуера на приемника да пише и ако може да ми помогне благодаря предварително!
Отговори с цитат