Виж само едно мнение
  #88  
Стар 24-11-2014
Аватара на Галин Тодоров
Галин Тодоров Галин Тодоров не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2012
Местоположение: Pleven
Мнения: 91
Благодари: 56
Получил благодарност:
19 пъти в 16 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от patzi Вижте мненията
Сега моята драма. Имам адсл на виваком с рутер хуавей от тези беличките.Преди време се опитвах да вържа към него един рутер линксис н120. И не успях. Посъветваха ме да сложа суич. Сложих и му ползвам лан връзката ,но безжичния от хуавея не стига в цялото жилище и сега схемата с рутера линксис е отново на дневен ред. Към суича дали ще е възможно да се върже и да работи системата коректно. Или някоя друга идея да предложите.
Тия бели модеми имат два режима на работа - бридж и нат. Ако на PC в момента получаваш публичен адрес, WAN интерфейса на линксиса трябва да е на Automatic configuration-DHCP. LAN-а по твое усмотрение.
Ако на PC получаваш частен адрес , например 192.168.1.2,3 и т.н опитай с тази настройка. Слагаш WAN на Static IP и правиш конфигурацията от скрийшота:



Промени MTU на Manual и напиши 1492.

Кабела между устройствата - в модема да е на порт1 или 2, в рутера разбира се на WAN или Internet. Доколкото съм забелязал ги бележат с жълто, а LAN-овете са сини.
Ако Wifiто на линксиса ти покрива всички помещения, може да спреш това на модема.
Отговори с цитат