Виж само едно мнение
  #30  
Стар 03-01-2014
om63 om63 не е на линия
обикновен потребител
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 871
Благодари: 73
Получил благодарност:
193 пъти в 148 поста
Сваляния: 175
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от СветлинСтаев Вижте мненията
ами проблемът при мен е следния най-общо казано. В апартамента в антрето има една мрежова кутия, където е входния кабел както и изходи за окабеляването по стаи - хол и спалня. Точно там са сложили Виваком техния рутер като взема сигнал от входния кабел и през техния суитч/рутер изкарва 2 кабела, които влизат в изходите за хола и спалнята. Този в хола влиза директно в приемника, а от спалнята получавам кабел от компютъра.

Проблемът идва в това че имам медия стриймър до телевизора, който има wifi и ethernet опция за свързване към мрежови устройства, за да възпроизважда съдържанието от там. Понеже в хола имам само един изход и той е взет от кабела за приемника не мога да вържа стриймъра по ethernet, което не би било проблем ако на виваком рутера имаш достатъчно силен сигнал, за да го вържа безжично и той да взема филмите от десктопа ми в спалнята (вързан през ethernet от вивакомския рутер). Та това, което ми беше първоначален замисъл беше да сменя техния рутер с моя, който е с dd-wrt и има доста опции за конфигуриране и си мислех, че има настройка, която ми позволява да разделям сигнала както техния го прави (и който освен разделяне има и wifi опция, но слаба).

Но се оказа, че не става, та опцията е да сложа моя рутер след техния - или в хола или директно в мрежовата кутия в антрето, но тогава той при всички случаи идва между техния рутер и приемника и приемника не работи.

Ако го сложа преди техния рутер, техния рутер въобще нищо не става и губя и телевизията и интернета. Та при всички случаи нещата никак не са розови, а все ми се струва, че най-лесното решение е конфигуриране на моя рутер като тяхния, все пак в момент техния работи точно както го искам само че е със слаб сигнал (за което не мога да ги виня, все пак е безплатен рутер).

Та това е моята дилема, май сега за първи път я пиша в темата, а с това трябваше да започна. Та според теб има ли решение в комбинация с моя рутер или да се отказвам и да чакам да ми изтече договора с тях и да се местя към друг доставчик с по-малко ограничения
Малко манджа с макарони. Ако включите в антрето Вашия рутер включен в порта на вивакомския, който сега е за компа в спалнята. Ще получите уайфи а пък във някой свободен порт на Вашия рутер включвате компа в спалнята и медиастриймъра по уайфи така не става ли ? Макар че лично аз бих преокабелил. И нека не говорим за входове и изходи - портове са.
__________________
Бинарната математика са я измислили циганите. Тука има - тука нема.
Отговори с цитат