Виж само едно мнение
  #47  
Стар 16-02-2010
Аватара на Дидоее
Дидоее Дидоее е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2010
Мнения: 51
Благодари: 18
Получил благодарност:
16 пъти в 7 поста
Сваляния: 188
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от z.dedov Вижте мненията
Проблема не е в имиджа а в тунера.Почти сигурно е,че е хардуерен проблем или проблем в драйверите.Аз на моя клонинг,който е SS72,SIM 1 нямам проблем с HD каналите на Булсата.Но пък имам проблем с HD и SD канали по другите сателити и това което ми прави впечатление е,че проблема се появява предимно на транспондери с по-слаб сигнал. Има и един странен проблем за който се пише по другите форуми така нареченият glitching или казано с думи прости едно размазване и пикселизиране в различни части на екрана.При мен този проблем излиза най-ясно при Sly Arts 1 HD и още два,три Sly HD канала.Прилича на слаб сигнал от транспондер,все едно хващаш даден канал на ръба,но е малко по-различно. Някои казват че и двата проблема с тунера са ги оправили като са сложили ALPS конвертор. Ако някой има комбинация от DM800 и ALPS конвертор да пише дали е така. И според мен от всичко изчетено по форумите става въпрос за управляващото напрежение от тунера към конвертора.
Също мисля, че проблема е в тунера и захр. на конвертора и/или драйверите му.
Не съм пробвал с конвертор Алпс. При мен един двоен Ботеч и 3 бр Инверто на две паници с 4-рен дайсек.Проблема се отстрани почти на 99% като избрах разширена конфигурация-оверволтаж-Дайсек 1.0 с AA,AB,BA,BB. Така захр. напрежение за конвертора се вдига с 1 до 1,5 V , а дайсек командите се повтарят повечко.
Т.е. - софтуерно решение (значи драйвери или нещо от сорта помага.Така или иначе LNBP21 която е захранване и 22 KHz за конвертора се управлява по цифрова шина CLK и DATA най-общо казано).
Хардуерно решение (освен принудителното охлаждане) не съм пробвал, заради гаранцията , но мисля че ще е без успех.
Всичко това на Макс ХД, но то е също като хард и софт.Поздрави и успех

Последно редактирано от Дидоее : 16-02-2010 на 09:12
Отговори с цитат