Виж само едно мнение
  #11  
Стар 15-06-2016
Глаголица Глаголица не е на линия
.
 

Дата на присъединяване: Feb 2013
Мнения: 774
Благодари: 117
Получил благодарност:
305 пъти в 171 поста
Сваляния: 4
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Имам Elgato EyeTV Hybrid тунер и се пробвах да изкарам сигнал на него от приемника на Близу (от SCART към composite), но на Елгатото не излиза никакъв сигнал.

Ако мушна коаксиала направо в Елгатото намира без проблеми аналоговите и цифровите канали, като последните не могат да се гледат по разбираеми причини.

Това, което не мога да разбера е (и се надявам, ако може да ми отговори някой) дали в същност не приема цифров сигнал само от антенния вход?!

В упътването има раздел „Support for Set Top Boxes“, но там изрично пише, че „Set Top Box support is currently limited to the USA
and Canada“
. Дотук добре, аз и не очаквам да има поддържка за измислените приемници на Близу, но по-долу следват инструкции за настройка на STB и си пише, че „EyeTV can be connected to a set top box using either the composite, S-Video, or RF port.“

Тоест, хипотезата ми, че входът за composite преходника не приема цифров сигнал не би следвало да е верна, ОБАЧЕ:

Ако не е избрана държава Канада/САЩ не излиза меню за настройка на сигнал от композит/с-видео:


Ако е избрана Австрия примерно:




С две думи: Как да разбера дали приема цифров сигнал през composite входа когато не е настроен за прием от STB?? (Не мога да го излъжа с държава САЩ/Канада.)
Отговори с цитат