Виж само едно мнение
  #5  
Стар 25-10-2015
vstealth vstealth не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2009
Местоположение: пловдивско
Мнения: 59
Благодари: 0
Получил благодарност:
5 пъти в 4 поста
Сваляния: 10
Ъплоуди: 0
По подразбиране

С VLC си гледам предварително изтеглено или записано съдържание h264 със много малко CPU натоварване ( работещо хардуерно ускорение от видео картата) и h265 съдържание със натоварване 90-100 % на процесора (софтуерно) но работещо и гледащо се със съвсем леко насичане от време на време, общо взето на "ръба" на възможностите на процесора - четириядрен xeon x3210. Никак не успявам да го накарам да "види" тунера и да го ползва.Работи само с другия ми DVB-T за ефирна.Но vlc плеъра си е неудобен за гледане на телевизия защото го няма удобството на DVBDream, progDVB и подобни.С progDVB standard edition x64 7.07.04 със някои условности си работят full HD каналите из спътниците, но кликна ли на някой от малкото 4к канали и програмата много гадно "крашва". Появява се картина само за няколко секунди. След принудителното затваряне тунера няма пускане, изписва "device not started"и няма оправия.Всичко тръгва след рестарт. Различните версии се държат различно, някои с по слаби бъгове други с повече. С DVB Dream e пълен ужас. Ползвал съм много години версия 1.4i със стария ми Skystar2 тунер и останах много доволен но сега не е така. Това са моите впечатления засега. Съжалявам за дългия пост.
Отговори с цитат