Виж само едно мнение
  #11  
Стар 11-11-2017
Аватара на Златанов
Златанов Златанов е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 3,409
Благодари: 115
Получил благодарност:
1,361 пъти в 658 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Е, то има и влакове с въглища, ама що ги правят на други горива...
Две причини - от медните няма място за UTP/влакна. Дупчат се плочи, където етажната собственост позволи, където не получат разрешение - НТВ, тоест абонатът няма услуга от Виваком. Махнат ли медните от всякъде, гофрите са празни, а на мястото на два чифта мед, има място за 4-5 влакна. За изгнилите кабели от репартиторите до съответния шкаф през няколко муфи и оттам до абоната? Как се работи там при минус 15? Всичко е на кочан и тея са магьосници, може би?
Втора причина - последващият съпорт. Къде има повече повреди според теб - мед или влакно?
Сещам за още нещо - защо трябва да се поддържат два/три вида мрежи, като може да е само една?
И последно - как се пуска абонат по UTP на 14 етаж, като суичът е в избата, а апартамента е на мама си в... Сещаш ли се колко метра кабел е това?! Как се прекарва през претъпкани гофри и изобщо колко време се прави един такъв монтаж? 5-6 часа за едно барливо UTP, като накрая изобщо не знаят дали от цялата работа ще излезе нещо, защото може да няма 2 здрави чифта от всичките 4 на UTP-то? Като са ми разправяли какви чудеса от храброст вършат, направо ако работех там, щях да съм напуснал...
4 часа си играя, веро, не знам си какво по задръстените щрангове и накрая горе от 8 кабела, работят два, другите са пречупени НЯКЪДЕ. Как да стартират услугата? Позна ли?
Отговори с цитат