Тема: ZHD200?
Виж само едно мнение
  #320  
Стар 04-05-2012
Аватара на Wanderer
Wanderer Wanderer не е на линия
Norway
 

Дата на присъединяване: Jan 2012
Местоположение: Norway
Мнения: 1,443
Благодари: 367
Получил благодарност:
793 пъти в 365 поста
Сваляния: 59
Ъплоуди: 2
По подразбиране

В спора се ражда истината. Златанов потвърждава думите на Фена за безпроблемна работа на захранването. Танкс и на двамата. Като се прибера довечера, ги разкачам и аз. Осцилограми ще сваля другата седмица. Просто утре и в други ден почивам. Но пък ще сваля схемата на целия блок и надявам се с общи усилия да разгадаем предназначението на тези съпротивления, ако има изобщо нужда от тях точно в нашия приемник.
Проблемното дистанционно на модел 300 е от фабрично несъответстваща подложка на приемника в самото устройство, която праща IR приемника в облаците. Имам снимки някъде, довечера ще ги покажа. Три делта 300 съм "отремонтирал" с абсолютно еднаква конструктивна недомислица. Единият мой, останалите на познати.
P.S. Сетих се, че лаптопа у нас е на линия. Изтеглих снимките, ето ги:
И при трита модела, IR приемника сочеше тавана, поради несъответствие с пластмасовата подложка в която лежи на платката. Явно матрицата при забождане на компонента го усуква. Преди това сменявах дистанционни, IR предавателя на дистанционното без успех.
След тази промяна, дистанционното започна да "лови" от всевъзможни ъгли. Снимката е личния ми приемник, който е доста високо и затова умишлено наклоних IR леко надолу. Опитайте и споделете. Става и без да се разпоява.
Прикрепени изображения
Тип файл: jpg 1+.jpg (66.8 КБ, 221 разглеждания)
Тип файл: jpg 2.jpg (50.1 КБ, 202 разглеждания)
Тип файл: jpg 3.jpg (63.9 КБ, 194 разглеждания)
Тип файл: jpg 4.jpg (51.6 КБ, 196 разглеждания)

Последно редактирано от Wanderer : 04-05-2012 на 20:36
Отговори с цитат