Виж само едно мнение
  #2  
Стар 09-06-2015
Аватара на gogyto
gogyto gogyto е на линия
рашън 8)
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Русе
Мнения: 3,394
Благодари: 1,617
Получил благодарност:
1,907 пъти в 1,173 поста
Сваляния: 143
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от спед Вижте мненията
Здравейте. От скоро се запалих по спътниковата телевизия. Имах в мазето една парабола 1.20м купувана преди десетина години за други цели та реших да я подкарам. Направих си солидно полярно окачване на лагери, намерих втора ръка приемник ехосмарт 771, взех някакъв евтин конвертор, закрепих антената на стойка с три разпънки на село в двора. Нацелих полярната дъга и хванах петнайсетина спътника, може и още но нямах време. Останах доволен от резултата но ми омръзна да въртя винта за местене на антената и се замислих за линеен мотор. Не ми стана ясно дали този мотор и приемника който имам са достатъчни и http://satcom-bg.net/product.php?id_product=344 или ми трябва и позиционер? Доколкото разбрах този мотор има вградена електроника и не ми трябва позиционер или се лъжа и как става връзването на мотора с приемника? Нямам желание до влагам по големи средства за мотор понеже никой не живее на село и могат да откраднат мотора барбар с антената и окачването за вторични.
Не ти трябва позиционер за този мотор, той е с вграден такъв и се управлява чрез приемника ти с DiSEq 1,2.
__________________
Zgemma H9 Combo, Atemio Nemesis, Golden media 990, ZHD 200, SkySat 125 см. HH(90E-45W) + 160см. no name offset(36.0E)
Отговори с цитат