Виж само едно мнение
  #7  
Стар 08-02-2011
Аватара на Ooo_Pepi
Ooo_Pepi Ooo_Pepi не е на линия
върл SAT фен
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: София
Мнения: 3,354
Благодари: 2,631
Получил благодарност:
1,758 пъти в 892 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Caneiv Вижте мненията
Здравейте, може ли да ми кажете с триакс 78 дали ще се хване целия спътник, ако не поне кои от транспондерите.
Мога да ти кажа, че с Gibertini 80 AL излиза всичко от 28Е... пробвал съм с 65см антена, но там имаше някой слаби транспондери които не излизаха.
С гибертини-то нЕма грижи, на по-късен етап с превалявания от дъжд ще имам наблюдения и ще споделя как се държи.
На практика въпросната антена е много малко по-голяма от Triax TD78 с 3см на ширина и без разлика във височина а в цена само 17лв.
Обаче пък е алуминиева и много лека... и то много по-лека от 65см стоманена такава да не говорим за по-големи.
Като имаш предвид, че на триакса окачването е доста леко в сравнение с други антени, но едно е стоманена антена друго е алуминиева избора е твой.
Резултатите са за София... в твоя град нямам идея как ще се лови с такъв размер антена, ако някой иска да му покажа стойности в децибели на даден транспондер от 28Е нека заповяда.



Ето при мен как е клубланд в момента на новата честота, децибелите няма как да ги измеря освен с делта-та.
__________________
TechniSat http://h-7.abload.de/img/decuvq.gif Das Original - SkyStar HD2 - SkyStar USB HD - SkyStar 2 eXpress HD and... Latest ProgDVB !
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Ooo_Pepi за този полезен пост :
Caneiv (08-02-2011)