Виж само едно мнение
  #3  
Стар 26-03-2019
Аватара на Момчил Минков
Момчил Минков Момчил Минков е на линия
от Шумен
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: Шумен
Мнения: 1,232
Благодари: 299
Получил благодарност:
250 пъти в 202 поста
Сваляния: 99
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от kostadin_123 Вижте мненията
Искам да си направя мултифийд с център 39Е, но до сега не съм правил подобно упражнение така, че преди да се втурвам да купувам нещо не съвсем обмислено реших да отворя тема и да питам по-запознатите от мен.


Разполагам само със стара 60см-ва офсетова антена за целта, най-вероятно ще има значение за огъването на рейката след това.





1. Аз искам да питам тази рейка не трябва ли да е заоблена малко така че центърът на конвертора да гледа към антената а не в страни от нея(най-вероятно заоблянето се прави след покупката според размера на чинията)?


2. Като опция вероятно няма да е възможно със стандартни (широки) конвертори да се постигне и 42Е или с други думи казано през 3 градуса както е тук:

ако тук са през 3 градуса естествено.
От колко време го мисля, и така и не се хващам. държа 4 бр. Алпс конвертори, които са точно за тази цел, ако си намериш, мисля, че ще ти се случат нещата, или поне средния да е такъв а другите с по-малки кашачки, като инверто РЕД/Блек. Огъването се прави след това, като за толкова близки спътници е почти незначително. Паницата ти е малка... въпреки, че ще получиш все пак някакъв успех, но ако е от кръглите, ако е вертикална елипса, според мен по-няма да се получат нещата... Успех
__________________
____|_______|_Удряй_|_______|_______|_
|_______|_______|главата|_______|______
____|_______|_______|си_тук_|_______|__
Отговори с цитат