Виж само едно мнение
  #35  
Стар 19-01-2019
Аватара на Танннер
Танннер Танннер не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2018
Местоположение: Шумен Варна Бургас
Мнения: 425
Благодари: 159
Получил благодарност:
39 пъти в 33 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от дрим Вижте мненията
Да, разбрах те още от първия пост!
Затова ти казах да си пренесеш домашния номер към някой алтернативен SIP провайдер и да си го трънкнеш директно към астериска, за да не се занимаваш с глупости.
А провайдер няма как да си сам без връзка с външния свят, ако ме разбираш

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Ъпдейтнах си поста.


Но защо трябва да плащам за чужд провайдър и да се трънквам към него, като искам да се трънкна към себе си?

За да мога да направя прехода на PSTN към VOIP в рамките само на моите екстеншън номера в моят астериск, които са само 3.
Реално може дори на практика само един да се ползва.

Дори да се трънкна към чужд войп оператор, пак с диал плановете в линсуса ще съм греда ако не видя на някой друг диал плана за изход и вход на повиквания в PSTN line и Line 1.
Но тук подозирам че намекваш за подход без PSTN линия и Линксус?
Но тук май нещо бъркам, под пренасяне на номер имаш в предвид да поискам от някой войп провайдър да ми вдигне същият номер като домашният телефон от виваком и да се трънкна към този провайдър и да излизам със същият номер, който ми е на PSTN линията?
Така VOIP света ще може да ме търси на него и ще стига до сип ектеншъните ми от астериска и а сип екстеншъните ще излизат със този номер от войп провайдъра който съм си поискал в случая същия като на виваком домашния.
А хората търсещи ме извън войп ще стигат през PSTN към който имам аналогов телефон само вързан?
И тук малко се обърках, ако някой ме търси през войп ще стига до астериска ми, ако някой ме търси извън войп а през мобилен оператор стационарен и т.н ще стига до мен през pstn линията и аналоговата слушалка?

Тоест ако някой от войп звъни, аналоговата слушалка няма да звънне, ако някой през PSTN или друг оператор ме търси, астериск есктеншъните няма да звъннат?


Но пак опираме и тук до правила за изходящи и входящи и диал планове в астериск.

Последно редактирано от Танннер : 20-01-2019 на 00:08
Отговори с цитат