Виж само едно мнение
  #2  
Стар 20-03-2018
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,824
Благодари: 1,287
Получил благодарност:
4,812 пъти в 3,010 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Максимилиан Вижте мненията
Здравейте,


Ето това е сетъпа на който съм се спрял, но си нямам и на идея дали не съм направил няква манджа с грозде:

1. Сателитна антена Triax TD 88
2. Triax TITW 004 Universal Twin, Slim Line
3. DIGIPOWER SG-2100 мотор
4. Vu+ Zero 4K

Въпросите ми са следните:
1. За антената, може ли и с по-малка? Тази като цяло добър избор ли е?- Може и по-голяма и друга фирма също, а АЛУ още по-добре
2. Това правилния конвертор ли е? Избрах двоен ако евентуално сетъпа пожъне успех, да мога да сложа още един приемник някой ден.
3. Този мотор е +-65 градуса, пълната въртележка по Е е около 70 градуса, този мотор правилния ли е, или има по-добро решение. - ОК е!
4. Относно приемника имам повечко неизвестни

- първо, ще може ли да управлява мотора на антената и ако да USALS ще работи ли? Да

- второ, за този приемник пише, че се предлага с един от два вида тунери (DVB-S2X or DVB-C / DVB-T2 tuner) предполагам, че на мен ми трябва DVB-S2X, другия май е за кабелна и ефирна цифрова не знам, гледам, че транспондерите излъчват по S и S2 а този тунер е S2X, има ли значение това или той си поддържа и по-старите стандарти. -правилно мислиш!
- трето, това правилния приемник ли е за ентусиасти на които им се занимава с флашване на имиджи, кард шеринги, плъгини и тнт.-Да
- и последно телевизора ми е 1080, искам 4К приемник да взема сега, за да не го сменям когато сменям телевизора, дали ще ми дава добра каритна на 1080 и изобщо има ли проблем при това положение, аз предполагам, че повечето програми ще са 1080 така или иначе, че по-надолу. Но ако примерно хвана 4К канал, ще може ли да го скейлне до 1080 за да го гледам? Нямаш проблем с ТВ-то!


Относно монтажа, имам две възможни изложения, едното е юг, другото юг и изток и двете са балконни с алуминиеви парапети със стъкла, мога ли да закрепя мотора директно към парапета или ще ми трябва стойка, не знам дали ако го хвана дирекно към парапета ако е възможно изобщо, дали ще може да се върти антената. Юг ! А парапета зависи какъв е, има ли възможноста за скоба за стойка или тръба, на която да се закрепи НН-мотора!
Общо взето правилно си се ориентирал
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на yavor1 за този полезен пост :
Максимилиан (20-03-2018)