Виж само едно мнение
  #16  
Стар 29-03-2017
bate_dino bate_dino не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Местоположение: София
Мнения: 986
Благодари: 270
Получил благодарност:
371 пъти в 299 поста
Сваляния: 44
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Използвам темата да добавя кратка информация за подобен род приемник на цена около 20 долара. Става въпрос за
2017 HD DVB-S2 Digital Satellite Receiver USB Wifi Support
https://www.aliexpress.com/store/pro...615.0.0.dob1RE
Оказа се, че не се ползва споменатия Novatek 78304 процесор, а GX6605S. Самият тунер не можах да видя какъв е, като приемам че ползва AV2018 както е заявено.
На първо място приемника е доста малък за размерите си, сглобката изглежда качествена. Картината е добра както през HDMI, така и на CRT с чинчове. Няма вграден IR и задължително трябва да се ползва външния дисплай и IR приемник. Без проблеми работи сработи с 8:1 ключ с diseqc 1.1. Мотор нямам за да кажа как са нещата, но няма причини да не работи. Относно ключетата. Явно има AU за 39Е, защото се появиха в листата, но не може да отвори нито един от каналите. Същото е и с SRF на 13Е, където уж правилните ключове фигирират. Тандберг не фигурира като опция, а в момента съм махнал конвертора за 4.8Е и не можах да тествам заявените опции там. Друг проблем е, че не поддържа вкарване на ключове през USB, а само ръчно. WiFI мрежата е ОК с Ralink 5370 донгъл и по C или N линия Всичко е ОК. При продължителна работа почва да грее и особено около USB-то с Wireless-а, но не е фатално. AC звук естествено няма. Не съм си играл със записи и гледане на филми от USB-то. Краткия преглед показва, че аналогични модели са Open SX1, някакъв украински U2C и други. Като ми остане малко повече време, ще пробвам да префлашвам с дъмп на споменатите два аналога. Дали ще проработи или не след това, ще видим.

Ето и малко снимки
__________________

Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на bate_dino за този полезен пост
gogyto (29-03-2017), r4ptor (25-05-2017)