Виж само едно мнение
  #88  
Стар 06-05-2015
Музикантът Музикантът не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2008
Местоположение: София
Мнения: 759
Благодари: 63
Получил благодарност:
353 пъти в 184 поста
Сваляния: 59
Ъплоуди: 10
По подразбиране

Напълно подкрепвам greenhorn за изказването на Tizen OS.
Samsung същата глупост правят както с Bada OS. Някои от вас може би не са чували, но това беше OS на Samsung телефони, която беше пълно фиаско.

Аз лично имам Samsung UE48H8000 Curved (модел от 2014, който не е с Tizen OS). Работи стабилно и бързо, благодарение на 4 ядрения процесор и добре оптимизираната операционна система.
Продадох приемника, защото телевизора има по-бърз тунер от GI SX-2, качеството на картината е еднакво добро, има готин channel list и HD-та работят перфектно на IPTV, за разлика от приемника.


За другия телевизор LG LA42667S (който скоро го подарих на нашите) не мога да кажа същото. Работи доста по-бавно от Samsung-а, с Youtube, положението е зле, излязоха към 10 версии на софтуера и не го оправиха както трябва. Всяко приложение отваря поне 3 пъти по-бавно от Samsung-а.
Браузването е доста по-бавно и често недостига рам паметта ако гледаш клипове.
HD каналите са с видимо по-ниско качество от Samsung-а. Channel list трябва да минеш чрез Smart, и тепърва да отваряш приложение за да отвориш листата на каналите. Става доста бавно.

Да, знам, че телевизорите са различен клас, но разликата е прекалено голяма.

Преди бях споменал, че "дрим", въобще да не гледа другите марки, защото там положението е трагично. Те са голямо УЖ смарт телевизори.
Нищо не работи както трябва, само си гледаш една картина и това е. Пуснеш ли някаква смарт функция, почва главоболието.

@дрим, потърси някой модел на Samsung от 2014, не гледай въобще j серията (2015).

Направо се чудя как тук има едни предложения за Panasonic. Това дърво може да има добра картина, но нищо повече.

Ако е само за картина, какъв е смисъла въобще да се купува някое дръвце, което ще е уж смарт.

Само Samsung или LG!

Последно редактирано от Музикантът : 07-05-2015 на 00:06
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Музикантът за този полезен пост :
Kosme (07-05-2015)