Виж само едно мнение
  #4  
Стар 25-06-2014
Аватара на дрим
дрим дрим не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Feb 2012
Местоположение: София
Мнения: 7,171
Благодари: 1,301
Получил благодарност:
6,145 пъти в 2,558 поста
Сваляния: 71
Ъплоуди: 8
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Jo Вижте мненията
Здравейте,
....
Привет, с куад конвертори на трите антени и три дисека ще стане (по един дисек към всяка стая) има вариант дисеците да имат вход за ефирна антена, но това, което си постнал като линк e двоен дисек с вход за антена, на теб ти трябва за 3 антени, т.е. поне четворен.
Не съм сигурен дали има четворни с допълнителен антенен вход за ефирна, а по-големите (осморните), които имат тази функционалност, са в друг ценови диапазон(не знам дали ще има смисъл за теб)
Варианта, който аз ти предлагам е, купуваш си 3 четворни дисека (единият изход ще ти е празен, защото си с три антени), купуваш си шест диплексора


три от които съответно ще ползваш горе при антените като смесители TV+Sat сигнал, а другите три, ще ползваш при приемниците като разделители.
При този вариант, който ти предлагам има значение, какви сателити искаш да гледаш (силата на сигнала) защото диплексорите като всеки пасивен елемент има съответното затихване и ако с директен кабел от сат. антената към приемника, някои програми са ти на кантар, то с тази постановка, ще я загубуш тотално


edit: Ето ти постановка с диплексори и мултиключ, но при теб според мен е по-добре/евтино да си ползваш чисти дисеци

__________________
Техническите въпроси на лично, носят полза само на питащият и е неуважение към форума!
За подобни въпроси, използвай ТОВА!


Отговори с цитат