Виж само едно мнение
  #4  
Стар 08-12-2013
турбо турбо не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2011
Мнения: 840
Благодари: 311
Получил благодарност:
267 пъти в 165 поста
Сваляния: 33
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от avtest Вижте мненията
Здрасти ,

в една друга тема написах, че имам висок пинг на нета адсл, тоя който с модемите , два пъти звънях на тия оранжевите , единият път техника който беше уж го оправи а втория път не искаше да оправя, защото вика че договора бил за доставка на интернет , а не за доставка на пинг тия наред ли са , третия път като звъннах пак беше този техник от преди два дни , и без да ме пита къв е проблема почна да го оправя , като каза че и пинга е част от договора за нета както и да е.

сега да вметна че имаме 2 компютъра у нас , на единият който е до модема , всичко му е наред измерва скорост почти 14.70 мегабита и пинг 31 , обаче тоя който ползвам аз , измерва скорост 14.30 мегабита не винаги но пинга от няколко дена ми е 91 до 144 , и като искам да играя кънтър страй лагва , както и когато гледам онлайн телевизии насича .
дори пробвах да изключа модема марка пирели от тия черните , за 10 минути да си почине , и пак така няма промяна .

и да почертая че на основния комп всичко е ок , проблема е само до моя комп, и така реших да направя следните опити :

1 извадих лан картата почистих я от прах , и я преместих на другия пци слот все така е проблема.

2 инсталирах си безжичния адаптер марка тплинк , но и по ви фи нет пак пинга ми е толкоз 91 .

от тук стигам до извода че проблема , не е нито в лан картата нито в тплинк ви фи адаптерът.

дайте идеи как да намеря проблема и да го остраня , без да се налага да викам някой който ще иска пари за ремонта.

това е теста ми от днес , само вижте пинга http://www.speedtest.net/my-result/3151805291

благодаря предварително на всички помогнали !

Добре де раздела е за "ОБСЪЖДАНЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия"
Кое от е от твоето е валидно за него? Търси си Вивакома и сменяй доставчика, след като не могат да ти оправят проблема. Този форум трябва да го преименуват на "Бг Путьо" версия на "Бг мама" както беше писал Явор от Варна в една друга тема.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на турбо за този полезен пост :
БАЙ ИВАН (08-12-2013)