Виж само едно мнение
  #5  
Стар 01-08-2013
Аватара на pantsiani
pantsiani pantsiani не е на линия
ентусиаст
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Местоположение: 2,60/2,40/2,10 - София
Мнения: 688
Благодари: 111
Получил благодарност:
481 пъти в 186 поста
Сваляния: 79
Ъплоуди: 3
По подразбиране

А бре хора, не бъдете толкова черногледи. Антенката е сложена, но не е цедена. Една настройка липсваше - тази за деклинацията. Просто окачването е от този тип. Аз я правих допълнително, но сега е редно да се донастройва с помощник - иска си губи време. Зная, че повечето си го имате в изобилие. А и никого не съм карал насила да му гледам "хантенките" - безплатно. След като не е полезна темата, нека модераторите да я закрият или изтрият. Иначе, аз съм сигурен, че централните спътници могат още. Само че, ъгъла на деклинация на крайните западни е един, на централните е друг, а крайните източните спътници е трети. Това от само себе си води до някои компромиси из дъгата. Може да се гони някоя отделна зона, но стационарната може да се пипне по-добре. По-скоро идеята бе информативна - на кой спътник, какво се лови като сигнал, от кои транспондери и как са подредени по сила. Това, че почти на всеки сателит, тренда показва 100% сигнал (над16.1дб), още нищо не означава. А аз имам доста транспондери, които заковават 19db - макса на скалата. И това нищо не означава за слабите транспондери. Отворен съм за градивна критика, но преди това си вижте "вашия двор". След като си монтирам и другата антена, може да падне едно цедене, едно мерене на ... Все пак съм начинаещ и не гледащ телевизия. Със следващата паница и евентуално оптика, пак ще се бутаме - "барабар Петко с мъжете".

Я си дайте вашите резултати, аз да им търся кусури.
Отговори с цитат