Виж само едно мнение
  #303  
Стар 03-01-2013
Аватара на Чобан
Чобан Чобан не е на линия
селско дете обичливо
 

Дата на присъединяване: Jun 2012
Мнения: 103
Благодари: 22
Получил благодарност:
50 пъти в 33 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Dei Irati Вижте мненията
Аз нИ рИвъ за Булсата, не сме партия, аз рИва против битивиту, че опростачи цяло едно поколение. Слабо ме интересуват цени, договорки, Булсат, Близу, Ментел и прочие. Интересува ме тази отвратителна, манипулативна, нагла и слугинска медия да си намери майстора. За тези няколко години, в които са в ефир, тази медийна група съсипа и унизи не една и две български ценности. Проми стотици хиляди мозъци и продължава да го прави. Тази телевизия излъчва негативизъм, примиренчество и унищожава в зародиш всякакви опити за различно мислене. Насажда страх, несигурност и овчедушие. И не на последно място - възраждане на традиционните турски традиции. Мама му стара - майка ми и смахнатите пенсионерки в блока започнаха да си викат "да ви е сладко", когато някой яде. Така било културно. Верно ли? Верно, на филма по битивиту го казаха... Тук вече не става дума за реклами. Тук става дума за целеносочена работа по вкарване на стадото в "правилния" коловоз. Точно тази гнусна медия обяснява на майка ми как е забогатяла през изминалата година, как пенсията и от 102лв е достатъчна, а инфлацията е някакви си мънички процентчета, тока най-евтиния в Европа, а Бойко Тиквата е построил магистрала до Луната... Не искам да говоря повече, защото това не е публицистичен, а технически форум и Хиената къде на майтап, къде на шега ще размаха метлата.
Между другото (защото темата е с друга насоченост) си абсолютно прав. Но, съдържанието на новините е абсолютно едно и също по всички канали. А най-манипулативната телевизия е Нова ТВ. А ТВ7 е слугата на правителството.
Сега, като ти чета изказването се сещам и за друг въпрос свързан с културното падение на нацията: кой оператор има най-много чалга канали в пакета си?
Проблемите в държавата наистина са много, това, но това което исках да кажа е, че тази случка (войната между Булсат и бТВ) е много показателна за начина на манипулация на хората във всяко едно отношение... и това не трябва да се допуска. Странно, но никъде не се споменава с колко точно стотинки на абонат се иска увеличаване на таксата. Но се споменава как Булсат трябвало да вдигнат месечната такса с 2-3 лева. Е, никой ли не си задава въпроса, че ако всеки иска такса по 2-3 лева на абонат, то месечния абонамент ще надхвърли 100 лева (примерно). Оставете ги да се разправят помежду им и не се намесвайте в нещо, което не ви засяга. Като искат да запазят цената на месечния си пакет и да не я увеличат с няколко стотинки, нека изхвърлят 2-3 чалга канала. Така цената ще падне даже. А, ако искат услугата им да има социална насоченост... може да си намалят печалбата, която никак не е 2-3-4%
Така мисля аз.
И понеже гледам, че започват спекулации, че аз работя за бТВ... не работя за тях. Работата ми е в съвсем друга плоскост, нямаща нищо общо с медии: вестници, телевизия, радио и т.н. В този форум се записах по съвсем прозаична причина, по каквато, вярвам са и поне 99% от потребителите му.

Хиена, ако искаш ще направя изключение за теб и ще ти пратя копие от визитната ми картичка за да видиш, че не работя за бТВ. Така, че не ме нападай безпричинно.

Последно редактирано от Чобан : 03-01-2013 на 09:26
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Чобан за този полезен пост :
Brian (03-01-2013)