Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   САТЕЛИТНИ АНТЕНИ (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=17)
-   -   монтаж на сат.антена (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=8907)

valvamp 13-05-2010 12:49

монтаж на сат.антена
 
Здравейте ,искам да помоля някой ако може да ми помогне да си монтирам сат .антена на покрива на блока.Аз съм от Благоевград
Благодаря предварително.

Васил 13-05-2010 17:19

Каква ти е антената?Дай снимки.Чети във форума и действай сам!Безплатно и мама на тати не дава :)!

жк231 13-05-2010 18:00

Първото и основно нещо, което трябва да направиш, е да монтираш максимално вертикална (от всички страни) тръба с диаметър според размера на антената или по-скоро размера на самия механизъм, който се захваща за тръбата. Поне при антените Триакс е така, предполагам че и при останалите е същото. Има готови стойки по магазините, но можеш да си направиш такава и сам. След това захващаш антената за тръбата, настройваш елевацията (би трябвало да имаш градуси по механизма за захващане), за БГ обикновено ти трябва 38-41 градуса в зависимост от спътника и местоположението (използвай www.dishpointer.com ), след това я насочваш към съответния спътник и като за начало си готов. ;;650 Аз лично настроих елевацията преди да захвана антената за тръбата за по-удобно, но предполагам това зависи от вида на самия механизъм за захващане.

hajduk 13-05-2010 19:40

Цитирай:

Първоначално написано от жк231 (Мнение38670)
.....

Похвално колега, браво за отзивчивостта ...

Васил 13-05-2010 20:38

Цитирай:

Първоначално написано от жк231 (Мнение38670)
Първото и основно нещо, което трябва да направиш, е да монтираш максимално вертикална (от всички страни) тръба с диаметър според размера на антената или по-скоро размера на самия механизъм, който се захваща за тръбата. Поне при антените Триакс е така, предполагам че и при останалите е същото. Има готови стойки по магазините, но можеш да си направиш такава и сам. След това захващаш антената за тръбата, настройваш елевацията (би трябвало да имаш градуси по механизма за захващане), за БГ обикновено ти трябва 38-41 градуса в зависимост от спътника и местоположението (използвай www.dishpointer.com ), след това я насочваш към съответния спътник и като за начало си готов. ;;650 Аз лично настроих елевацията преди да захвана антената за тръбата за по-удобно, но предполагам това зависи от вида на самия механизъм за захващане.

Това добре ,а ако е парабола ?Разясни му и за нея...

Въйко 13-05-2010 20:55

Че какво й е на параболата?Същата работа като офсетката.Азимут,елевация и готово.

Васил 13-05-2010 21:32

Готово!Оправихте го човека.

Хиена 14-05-2010 11:22

Ми ади де оправи го ти.Когато измислят дистанционно монтиране на сат. антени ще бъде лесно.;;573

Васил 14-05-2010 17:04

За това му поисках инфо за антената.А и трябва да се разбере колко е навътре с материала.Поне трябва да знае елементарните работи и после да търси помощ.Иначе си плаща и му я монтират!

Ланселот 14-05-2010 17:15

Цитирай:

Първоначално написано от жк231 (Мнение38670)
Първото и основно нещо, което трябва да направиш, е да монтираш максимално вертикална (от всички страни) тръба с диаметър според размера на антената или по-скоро размера на самия механизъм, който се захваща за тръбата. Поне при антените Триакс е така, предполагам че и при останалите е същото. Има готови стойки по магазините, но можеш да си направиш такава и сам. След това захващаш антената за тръбата, настройваш елевацията (би трябвало да имаш градуси по механизма за захващане), за БГ обикновено ти трябва 38-41 градуса в зависимост от спътника и местоположението (използвай www.dishpointer.com ), след това я насочваш към съответния спътник и като за начало си готов. ;;650 Аз лично настроих елевацията преди да захвана антената за тръбата за по-удобно, но предполагам това зависи от вида на самия механизъм за захващане.

Ей те тоя механизъм, абе не му ли се казваше крепежни елементи?;;601
От кога антената има и механизъм, а на тръбата не му ли се казваше стойка или вече си е просто тръба?

Ах мале ще падна вече.

@valvamp
Пич ако не си настройвал антени по добре си викни монтажник да ти я настрой, не че нещо ама тези нови термини като механизми и тръби........... ;;573


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 16:22.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.