Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   DREAMBOX (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=27)
-   -   Дриймбокс DM500 Плъгини за Набило (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=881)

nikec 24-10-2008 23:33

Дриймбокс DM500 Плъгини за Набило
 
Така понеже писах в същата тема за Джемини но минах на Набило и тук продължавам да ви радвам.... надявам се ;;650
пък и ми бе направена забележка че трябва да помагам повече с информация вместо да се лигавя, а като вземем и това че съм на 27 явно трябва да сложа край на простотията която ме е обхванала в последно време!

Предоставям ви и препоръчвам Сатфайндър за Дрийма с който може да си следите сигнала, според мен е доста по професионално изработено от този който има вграден в Дрийма.... благодаря за идеята на колегата pgi и се надявам да няма нищо против че по един или друг начин копирам от неговите знания. ;;510

Линк към програмката: ТУК

Начин на инсталация: Двата файла от архива, satfinder.cfg и satfinder.so се поставят чрез ФТП програмка в директория var/tuxbox/plugins на Дриймбокса, след това на файла satfinder.so му се задават атрибути 755 и цялата далавера е тази.
След това Жълт бутон и Аденин Сатфайндър вече е налице, и си следите сигнала и качеството на воля.

nikec 24-10-2008 23:44

Re: Дриймбокс DM500 Плъгини за Набило
 
Продължавам със следващата програмка която за мен е истинско богатство.
Ползвам Джибокс и получавам конкретна информация от тази програмка, не съм забелязал нещо по-добро засега и затова реших да го споделя с Вас.
За по непросветлените с няколко думи.... Кога, от кой и кои карти са оналайн, игнор листа, кард дистанции и т.н.

Линк към програмката: ТУК

Начин на инсталация: Файла egboxcenterd се поставя в директория var\bin на приемника с програмка под ФТП атрибутите трябва да са 644.
Файловете egboxcenter.cfg и egboxcenter.so се поставят в директория var\tuxbox\plugins със същата програмка атрибутите трябва да са 644.
Жълт бутон G-Box Center и актуалната информация за линиите е вече пред Вас. :; 750

nikec 25-10-2008 18:02

Re: Дриймбокс DM500 Плъгини за Набило
 
Следващ плъгин и то доста добър понеже и аз съм се намесил е този за следене на времето във вашия град, предварително се извинявам за липсата на всички градове но след отделеното време от от мен за добавянето им се оказа че сайта който позволява поддържането на информацията не е за цяла България.
Информацията за времето във вашия град е изчислена до 1 седмица напред.

Линк към програмката: ТУК
Начин на инсталация: Качвате сваления файл чрез ФТП програмка в директория "TMP" на приемника, след това жълт бутон на дистанционно на приемника и инсталирате.

Линк към файла с Българските градове: ТУК

Файла newweather.xml се поставя в директория var/tuxbox/config/ на приемника с атрибути -600.
Надявам се да ви е полезен и да не се сърдите много че липсват някой градове, просто това имаше на сайта това си поиграх да вкарам. ;;614

ivo 26-10-2008 14:51

Re: Дриймбокс DM500 Плъгини за Набило
 
Много полезен плъгин. Благодаря ти. ;;650

Ланселот 28-10-2008 12:17

Re: Дриймбокс DM500 Плъгини за Набило
 
Браво! ;;513 ;;650

Ники 28-10-2008 22:03

Re: Дриймбокс DM500 Плъгини за Набило
 
Това е хубава информация и надявам се полезна за доста потребители на форума.
Хубаво е когато Ви е харесала някаква програма или плъгин да я споделяте и с останалите потребители на форума.

Поздрави ;;614

nikec 23-12-2008 23:58

Re: Дриймбокс DM500 Плъгини за Набило
 
Опа отново съм тук :) малко мисля да разводня темата но дано никой не се сърди понеже програмката е много полезна за тези от Вас които имат инсталиран Джибокс на приемника и се чудят как освен през Приемника да си следят сървъра, картите и юзърите докато гледат телевизия примерно и не искат да си зацапват картината с менюта.
Програмката е за компютър и се намира ето ТУК, прави си сървър и извлича данните от приемника до най малката подробност, също така може да едитвате юзъри и да ги качвате обратно в приемника абе изобщо няма да ми стигне времето да напиша всичко за нея така че вижте сами с очите си ;;614


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 01:08.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.